Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Dieta Diamondów i odchudzanie do 1 kg dziennie

Kobieta, owoce, warzywa
Dieta Diamondów została opracowana przez Harveya Diamonda z Instytutu Zdrowia w Santa Monica w Kalifornii oraz jego żonę Marylin, którzy spopularyzowali w diabetologii koncepcję świadomego zestawiania pokarmów. Podstawą diety są świeże owoce i soki oraz świeże lub gotowane warzywa. (szczegółowy jadłospis Diety Diamondów)

Kuracja odchudzająca Diamondów została opracowana z myślą o osobach, które chcą stracić na wadze, a nie mają czasu na ciągłe liczenie kalorii i wybieranie najmniej energetycznych produktów. Duże ilości mikroelementów, jakie są dostarczane organizmowi w trakcie stosowania diety, powodują, że poprawia się samopoczucie osoby ją stosującej, a witaminy wpływają na stan skóry, paznokci i włosów.

Dieta Diamondów trwa około jednego miesiąca. Po upływie kilku tygodni od zakończenia kuracji wskazany jest powrót do jej zaleceń, aby zapobiec efektowi jo-jo, czyli ponownemu przybieraniu na wadze. W pierwszym tygodniu stosowania Diety Diamondów spadek wagi może wynosić nawet do 1 kg dziennie. W kolejnych tygodniach tempo chudnięcia jest wolniejsze (do 2 kg tygodniowo). Aby osiągnąć spadek wagi, należy rygorystycznie przestrzegać podstawowych zasad kuracji.

Orzechy włoskie, orzechy ziemne, pistacjeMiędzy posiłkami ustalonymi w diecie Diamondów zaleca się jedzenie orzechów, które likwidują uczucie głodu i dostarczają organizmowi cennych składników odżywczych.

PODSTAWA JADŁOSPISU DIETY DIAMONDÓW

Pozycje całodziennego jadłospisu trzeba dobierać w taki sposób, aby energia dostarczana organizmowi w 60% pochodziła z węglowodanów, w 30% - z białek i tylko w 10% - z tłuszczów. Ponadto z menu należy wyeliminować cukier oraz nie wolno łączyć produktów i potraw bogatych w skrobię z żywnością wysokobiałkową. (szczegółowy jadłospis Diety Diamondów)

ZAKAZ ŁĄCZENIA BIAŁKA I SKROBI !!!

Połączenie białka ze skrobią należy do najczęściej stosowanych zestawień w polskiej kuchni. Jest to bardzo niekorzystna kombinacja, ponieważ zaburza równowagę kwasowo-zasadową ustroju i utrudnia proces trawienia. 

Należy pamiętać o tym, że pokarmy zawierające duże ilości wody są lekko strawne, a niewielkie stężenie substancji odżywczych w nich zawartych (białko, tłuszcz, cukier, skrobia, kwasy) sprawia, że stosunek metali do niemetali w pożywieniu jest wręcz idealny.Natomiast przyjmowanie pokarmów silnie skoncentrowanych (mocno zakwaszone, o wysokiej wartości kalorycznej) utrudnia trawienie. Jeśli w jednym posiłkujemy kalafiory i cukinie, a więc warzywa słabo kwaśne (pH około 5,9), to odczyn soku żołądkowego będzie niski, co umożliwi strawienie zawartego w tych pokarmach białka. Natomiast jeśli w posiłku będą dominować skrobia i białko, to trawienie będzie znacznie utrudnione i nie przebiegnie do końca, w efekcie część skrobi pod wpływem kwasu zacznie fermentować w żołądku.

PRODUKTY BOGATE W SKROBIĘ

PRODUKTY WYSOKOBIAŁKOWE


ZIEMNIAKI
RYBY

BIAŁY RYŻ
CIELĘCINA

KLUSKI
KURCZAK

MĄKA PSZENNA I JĘCZMIENNA
DZICZYZNA

GRYKA
JAJA

ROŚLINY STRĄCZKOWE
PRZETWORY MLECZNE

SOJA
ORZECHY

Dzięki temu, że dieta Diamondów uwzględnia produkty z mąki kukurydzianej, alergicy pokarmowi mają szansę na pozbycie się swoich dolegliwości. 

Dieta Diamondów - 7-dniowy jadłospis na właściwą wagę ciała


Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 8
Gości: 0
Roboty: robot Bot, robot Bot, robot Bot, robot Bot, Yandex Bot, crawl Bot, Google Bot, robot Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)