Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Okłady pod stopy na usunięcie toksyn

Bardzo ważne dla naszego zdrowia jest regularne usuwanie toksyn z organizmu. Dzięki zastosowaniu prostej metody można sprawić, że ciało oczyści się z toksyn, wzmocni odporność w naturalny sposób i zaobserwujesz zdecydowaną poprawę swojego zdrowia. 

czosnek, cebula, stopy
Jak wiadomo pobudzanie receptorów na stopach terapią akupunktury, czy akupresury ma wielkie znaczenie w leczeniu oraz wpływ na wszystkie organy wewnętrzne organizmu. Według medycyny wschodniej szkodliwe substancje przemiany materii gromadzą się w stopach, ich twierdzenie "proces starzenia pochodzi ze stóp", przebarwienia skarpet, przykry zapach, czy uczucie ciężkości nóg zdają się to potwierdzać.
Na rynku od dłuższego czasu można nabyć plastry detoksykacyjne, które zdobyły już popularność, my proponujemy podobną terapię, cenną szczególnie jesienią opartą na naturalnych składnikach dostępnych w każdym domu.
Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

Kompres oczyszczający pod stopy, Stosowanie wewnętrzne

Możemy odtruwać organizm zewnętrznie dzięki zastosowaniu cebuli i czosnku na skórę, bowiem mają one właściwości wzmacniające, oczyszczające i odtruwające ze szkodliwych składników przemiany materii jak i są naturalnymi antybiotykami hamującym rozwój bakterii.

Okłady pod stopy - kuracja

Okłady pod stopy należy przykładać na noc na obie nogi. Najlepiej na początku stosować je codziennie przez pierwszy tydzień, w drugim tygodniu co 2. dzień, w trzecim co 3. itd. do miesiąca. Po takiej cyklicznej kuracji wystarczy stosować ją później raz na miesiąc. 

Przygotowanie okładu na stopy

Umiejscowienie okładu na stopie

Herbal-Detox-Foot-Patch

Okłady z cebuli i czosnku można również przykładać miejscowo np. na bolące miejsce, obrzęki, stłuczenia, czy w bólach głowy i kręgosłupa.

Składniki: cebula, czosnek

Dodatkowo: gaza, skarpety lub plaster

1. metoda
Pokroić drobno składniki w równych częściach, wyłożyć na gazę i umieścić pod stopą, założyć skarpetę (można podkleić plastrem);

2. metoda
Ugotować w równych częściach składniki przez 3-5 minut i ostudzić. Pokroić, położyć na gazie i umieścić pod stopą, założyć skarpetę.

3. metoda dla leniwych (mniej skuteczna)
Wykorzystać samą cebulę, pokroić duże i grube plastry, umieścić pod stopą i założyć skarpety. 

Podczas snu kompres rozgrzewa skórę i rozszerza pory wraz z punktami akupunkturowymi, które stymulują zakończenia nerwowe receptorów refleksyjnych. Okład po zdjęciu z pewnością będzie cięższy i zmieni kolor na ciemniejszy, co zależy od stopnia zatrucia organizmu. Po kuracji szybko poczujesz się lepiej fizycznie i psychicznie.

Kuracja zalecana jest do użytku zewnętrznego wyłącznie na nieuszkodzoną skórę.


SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 6
Gości: 0
Roboty: robot Bot, crawl Bot, robot Bot, robot Bot, robot Bot, robot Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)