Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Gimnastyka twarzy | Spłycanie zmarszczek odmładza twarz

Gimnastyka twarzy jest równie ważna w pielęgnacji cery, jak kosmetyki. Zabiegi te zapobiegają tworzeniu się zmarszczek i powodują spłycenie istniejących, uelastyczniają skórę, likwidują obrzęki, powstrzymują odkładanie tłuszczu i poprawiają krążenie. Można je wykonywać samemu i nie potrzeba do tego sali gimnastycznej ani gabinetu odnowy.

Gimnastyka twarzy

Usprawnianie dolnej powieki, likwidowanie worków i obrzęków pod oczami

  • Opieramy łokcie na stole i patrząc przed siebie wsuwamy oba kciuki pod górną wargę, opieramy palce o dziąsła i górne zęby. Z zewnątrz delikatnie przyciskamy górną wargę do kciuków, stopniowo zwiększając nacisk. Wytrzymujemy 5 sekund i bardzo powoli rozluźniamy mięśnie.

Spłycanie zmarszczek nad górną wargą

  • Otwieramy usta tak, aby odstęp między górnymi i dolnymi zębami wynosił około 2,5 cm. Wsuwamy palce wskazujące pod dolną wargę, nie dotykając zębów ani dziąseł. Bardzo powoli przyciskamy dolną wargę do palców, mocno zaciskamy i wytrzymujemy tak przez 5 sekund. Nie wyjmując palców, stopniowo poluźniamy nacisk.

Uelastycznianie mięśni policzków

  • Usta zamknięte i rozluźnione. Wysuwamy podbródek do przodu i lekko w górę. Opieramy podbródek na zaciśniętej pięści, wspierając łokieć na stole. Wysuwamy górną wargę do przodu i zakładamy na dolną. Koniec języka przyciskamy do podniebienia za górnymi zębami. Stopniowo zwiększamy nacisk, licząc do pięciu, a następnie zmniejszamy w tym samym tempie.

Ujędrnianie skóry policzków, szczęk i szyi

  • Palce wskazujące układamy wzdłuż pod brwiami, wzrok kierujemy wprost przed siebie. Brwi przesuwamy palcami do góry, przyciskając mocno do kości. Wolniutko zamykamy powieki, aż do poczucia napięcia od brwi do rzęs. Zaciskamy mocno powieki na 5 sekund. Przez kolejne 5 sekund osłabiamy ucisk, a następnie otwieramy oczy i rozluźniamy twarz.

Wzmacnianie opadających powiek

  • Patrząc przed siebie unosimy brwi. Powoli unosimy dolną powiekę, delikatnie zamykamy oczy i zaciskamy. Wytrzymujemy licząc do pięciu, następnie nie otwierając oczu powoli opuszczamy dolną powiekę. Otwieramy oczy i rozluźniamy mięśnie twarzy.

Wygładzanie zmarszczek w kącikach ust

  • Ściągamy brwi w kierunku nosa, a palce wskazujące umieszczamy nad brwiami i rozciągamy skórę w stronę skroni.

Spłycanie pionowych bruzd między brwiami

  • Naciskamy palcami skórę na czole powyżej brwi. Unosimy energicznie brwi, pokonując opór placów.

Zapobieganie tworzeniu się bruzd w kącikach ust, przy uśmiechu

  • Górną wargę mocno naciągamy na dolne zęby, a dolną na górne, palcami unosząc jednocześnie kąciki ust. Napinamy mięśnie, wytrzymujemy pięć sekund i rozluźniamy ćwiczone partie twarzy. Czynności powtarzamy kilka razy.

Zapobieganie tworzeniu się "podwójnego" podbródka

  • Unosimy dolną szczękę do góry, napinając mięśnie szyi. Wysuwamy dolną wargę do przodu i zakładamy na górną. Powoli zaczynamy się uśmiechać, licząc do pięciu. Zatrzymujemy uśmiech i znowu licząc do pięciu gładzimy dłonią podbródek od dołu do góry. Wolno rozluźniamy mięśnie podbródka.


Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 10
Gości: 2
Roboty: crawl Bot, Google Bot, crawl Bot, Google Bot, robot Bot, Google Bot, robot Bot, Google Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)