Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Makijaż ust profesjonalny

Makijaż ust, przed rozpoczęciem należy przygotować wargi do późniejszego nałożenia szminki. Dokonujemy tego za pomocą podkładu lub preparatów nawilżających. Pamiętajmy, by nakładać cienką warstwę podkładu. To prawda, że dzięki niemu pomadka trzyma się lepiej i dłużej, ale nadmiar kosmetyku może niepotrzebnie wysuszać cienką skórę warg i powodować nieprzyjemne pierzchnięcie.

Usta, makijaż 

Efekt będzie trwalszy, jeżeli delikatnie przypudrujemy wargi za pomocą płatka kosmetycznego. Zanim zdecydujemy się na kolor pomadki, zwróćmy uwagę na wygląd całej twarzy. Jeżeli oczy są intensywnie pomalowane, to usta powinny być podkreślone dyskretnie. Zasada ta działa w dwie strony - przy mocno zaznaczonych wargach wykonujemy delikatny makijaż oczu.

W przeciwnym wypadku efekt zabiegów upiększających będzie sztuczny i pretensjonalny. Na większą dowolność można sobie pozwolić w przypadku tzw. wieczorowych wyjść. Można wówczas skorzystać ze szminki w niezwykłych odcieniach, takich jak złoty, srebrny, błękitny lub fioletowy. Niecodzienne okazje można także podkreślić błyszczącymi pomadkami w intensywnych kolorach. Oszałamiający efekt będzie bardziej widoczny, gdy na co dzień używamy kosmetyków matowych.Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

Jak używać konturówki?

Do wykonania profesjonalnego makijażu ust niezbędna jest konturówka. Korzystamy z niej bezpośrednio po wspomnianych zabiegach przygotowawczych. Dzięki jej zastosowaniu usta będą miały ładniejszy wygląd, unikniemy także wrażenia rozmazania konturów makijażu nawet po upływie długiego czasu od nałożenia pomadki. Dokładne obrysowanie kształtów warg jest tym ważniejsze, im ciemniejszej szminki zamierzamy użyć.

malowanie ust, kredka

Pamiętajmy, że przy klasycznym makijażu po nałożeniu pomadki kreska konturowa nie powinna być widoczna, dlatego jej odcień powinien być taki sam jak barwa kosmetyku wypełniającego. Niektórzy wizażyści polecają szminki o ton jaśniejsze od konturówki. W razie zastosowania się do tej wskazówki należy dokładnie rozetrzeć kreskę pędzelkiem lub zwilżonym wacikiem w kierunku środka warg.

Jeżeli chcemy poeksperymentować lub sprawić, by nasz makijaż przykuwał uwagę, możemy spróbować połączyć ze sobą odmienne kolory. Interesująco wygląda na przykład zestawienie łososiowej pomadki z różową konturówką, pod warunkiem jednak, że oba odcienie miękko przechodzą jeden w drugi. Takie upiększanie zaleca się przede wszystkim na szczególne okazje i raczej kobietom młodym niż dojrzałym.

Korekta kształtu ust

Konturówka może służyć także do korekcji kształtu ust - zbyt mięsiste wargi wyszczuplamy przypudrowując naturalne kontury i kreśląc nowy wykrój po wewnętrznej linii ust. Wąskie wargi można poszerzyć, prowadząc kreskę nieco ponad ich rzeczywistym wykrojem i używając potem jasnej pomadki w zdecydowanym odcieniu. Opadające kąciki będą lepiej wyglądały, gdy kontur narysujemy beżową konturówką od dołu ku górze.


Usta najlepiej malować specjalnie do tego celu przeznaczonym, bardzo miękkim, króciutkim pędzelkiem. Nabieramy nim małe porcje szminki, po czym dokładnie i równomiernie rozprowadzamy - od środka ku kącikom warg. Upiększanie ust w ten sposób jest przede wszystkim trwałe, poza tym wargi wyglądają o wiele ładniej niż po bezpośrednim nałożeniu szminki.

Kosmetyka i higiena upiększania ust

Samej pomadki powinno się używać tylko do szybkiej korekcji wcześniej nałożonego makijażu, pamiętając przy tym, by nie wysuwać sztyftu zbyt daleko z oprawki i zużywać go równomiernie z obu stron. Jeżeli decydujemy się na kosmetyki perłowe, to pamiętajmy, że dobrze wyglądają one tylko na gładkich, zadbanych ustach i przy niezbyt intensywnej opaleniźnie.

Nadmiar szminki dobrze jest usunąć chusteczką higieniczną lub bibułką, lekko przyciśniętą do warg. W ten sposób dodatkowo utrwalamy makijaż, zapobiegając pozostawianiu śladów np. na filiżankach lub kieliszkach. Jeżeli jednak po takim zabiegu uznamy kolor ust za zbyt mało intensywny, pomalujmy je ponownie kolejną cienką warstwą. Ostatnią czynnością może być nałożenie na środkową część warg bezbarwnego błyszczyku. Pamiętajmy jednak, że połysk optycznie powiększa, dlatego mając wydatne usta lepiej używać wyłącznie szminek matujących.

Często się zdarza, że w ciągu dnia makijaż trzeba kilka razy poprawić. Zanim na nowo pomalujemy wargi, usuńmy ślady wcześniej nałożonej pomadki i dokładnie osuszmy usta. Kosmetyki, których nie używamy na co dzień, powinny być przechowywane w lodówce. Dzięki temu opóźnia się procesy jełczenia i starzenia się szminek. Wszystkie produkty, które nieprzyjemnie pachną lub zmieniły konsystencję, jak najszybciej wyrzućmy. Używanie ich może być niebezpieczne, ponieważ szminka bardzo często bywa „zjadana”, np. przy częstym oblizywaniu się lub przy posiłkach.

Niektóre gabinety kosmetyczne proponują zabiegi polegające na trwałym zabarwianiu skóry warg. Ma to ułatwiać życie aktywnym kobietom i przede wszystkim oszczędzać ich czas, upiększanie ust zajmuje bowiem znaczną część codziennego makijażu. Kosmetyczka, wprowadzając pod skórę barwniki (na ogół pochodzenia roślinnego), może nie tylko zmienić kolor, lecz także poprawić zbyt niewyraźne lub rozmazane kontury ust. Czynność ta bywa jednak bardzo bolesna ze względu na wrażliwość naskórka w tym miejscu. Ponadto fachowo wykonany tatuaż jest nadzwyczaj kosztowny. Jeśli jednak zdecydujemy się na taki zabieg, to pamiętajmy, by kolor barwnika nie był zbyt intensywny i dobrze harmonizował z naturalnym kolorem naszych warg.

Szminki należy przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu, najlepiej w lodówce.

SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 6
Gości: 1
Roboty: robot Bot, crawl Bot, robot Bot, robot Bot, Google Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)