Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Rzęsy - pielęgnacja, długość, gęstość i kolor

Rzęsy, oko
Właściwości ludzkich rzęs, takie jak długość, gęstość oraz kolor, są uwarunkowane genetycznie. Na powiece górnej znajduje się od około 90 do 160 włosków. Na ogół mają one długość 6-12 mm. Dolną powiekę porastają krótsze rzęsy (5-8 mm), jest ich też zdecydowanie mniej - od 70 do 80. Podobnie jak w przypadku innych włosów, rzęsy systematycznie wypadają i odrastają - proces ten powtarza się co kilka miesięcy i nie jest odczuwany przez człowieka.

Zmiana koloru rzęs

Zmiana koloru rzęs jest bardzo prosta - można tego dokonać za pomocą tuszu albo farby. Zagęszczanie rzęs lub wydłużanie jest bardziej skomplikowane, najbardziej efektowne polega na przyklejaniu do powiek sztucznych rzęs. Ponadto niektóre tusze są wzbogacane drobinami jedwabiu lub specjalnymi włóknami, które potęgują wrażenie gęstości lub długości włosa.

Kosmetyki, makijaż, uroda

Malowanie rzęs

Malowanie rzęs - jeden z ostatnich elementów dobrze wykonanego makijażu - choć wydaje się proste, to jednak wymaga dużej staranności. Tusz dodaje spojrzeniu wyrazistości, dlatego powinien jak najdłużej utrzymywać się w niezmienionej postaci - nie może się rozpuszczać, zbijać w grudki ani sklejać rzęs.

Ostateczny efekt makijażu

Ostateczny efekt makijażu zależy jednak nie tylko od jakości używanego tuszu, ale i od jego właściwej aplikacji. Do codziennego makijażu najczęściej używa się tuszu - w kosmetyczce warto mieć przynajmniej kilka mascar, dostosowanych do pory dnia, kolorystyki stroju lub okoliczności.

Nie zapominajmy o tym, że kolorowe kosmetyki wyglądają najlepiej na rzęsach długich, gęstych i stosunkowo ciemnych. Jeżeli oprawa naszych oczu jest jasna, dodatkowo nanieśmy na końce rzęs tusz grafitowy, granatowy lub czarny. Osoby, które natura wyposażyła w rzęsy czarne, powinny korzystać tylko z dodających połysku preparatów bezbarwnych.

Podobne artykuły:

Makijaż ust profesjonalny
Piękne usta i zdrowe zęby
Masaż twarzy | Ćwiczenia mięśni twarzy odmładzają
Gimnastyka twarzy | Spłycanie zmarszczek odmładza twarz
Kosmetyka dla młodzieży - cz.1
Pielęgnacja i oczyszczanie skóry twarzy
Demakijaż i pielęgnacja twarzy
Codzienna higiena mężczyzny
Domowe kosmetyki naturalne


Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 4
Gości: 0
Roboty: robot Bot, crawl Bot, Google Bot, robot Bot