Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Rzęsy - tusze do upiększania rzęs

Rzęsy, oko, tusz, malowanie rzęs
Tusze do rzęs mogą nie tylko zdobić, ale i chronić rzęsy przed wysuszaniem i nadmierną łamliwością. Przed kupnem kosmetyku warto wiedzieć o tym, że istnieją dwa podstawowe rodzaje produktów do upiększania rzęs. (zob. Rzęsy - pielęgnacja, długość, gęstość i kolor)

Wodoodporne tusze do rzęs

Pierwszy stanowią preparaty wodoodporne - o ich właściwościach przesądzają nierozpuszczalne w wodzie żywice, dodawane w procesie produkcji. Wodoodporne tusze są zalecane przede wszystkim osobom prowadzącym aktywny tryb życia. Wykonany nimi makijaż nie psuje się pod wpływem potu i wody, jedynie tłuszcz może sprawić, że pod oczyma powstaną nieestetycznie wyglądające obwódki.

Tusze rozpuszczalne do rzęs

Drugim rodzajem kosmetyków do rzęs są tusze rozpuszczalne, produkowane na bazie tłuszczu i wody lub samego tłuszczu oraz wosków, barwników, utrwalaczy i środków konserwujących. Nakłada się je bezpośrednio z pojemnika lub po zwilżeniu aplikatora wodą. Takie produkty mają swoje wady - nie można malować nimi rzęs wówczas, gdy twarz jest narażona na działanie wilgoci, np. deszczu lub łez.Tusze rozpuszczalne w wodzie daje się jednak łatwiej usunąć beztłuszczowymi preparatami do demakijażu, ponadto są one łagodniejsze dla skóry. Dlatego właśnie zaleca się je osobom, których cera i oczy mają skłonności do podrażnień. Przed nałożeniem tuszu należy dokładnie wyszczotkować rzęsy.

W drogeriach są dostępne bezbarwne preparaty do rzęs, których zadaniem jest wyłącznie pielęgnacja - zawierają one m.in. olejki, proteiny, kreatyninę i inne substancje nadające rzęsom połysk i elastyczność. Poza tym do tuszów barwnych często dodaje się keratynę lub lanolinę, które odżywiają włos i poprawiają jego wygląd.

Podobne artykuły:

Rzęsy - pielęgnacja, długość, gęstość i kolor
Makijaż ust profesjonalny
Piękne usta i zdrowe zęby
Masaż twarzy | Ćwiczenia mięśni twarzy odmładzają
Gimnastyka twarzy | Spłycanie zmarszczek odmładza twarz
Kosmetyka dla młodzieży - cz.1
Pielęgnacja i oczyszczanie skóry twarzy
Demakijaż i pielęgnacja twarzy
Codzienna higiena mężczyzny
Domowe kosmetyki naturalne

Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 8
Gości: 0
Roboty: robot Bot, robot Bot, robot Bot, robot Bot, Yandex Bot, crawl Bot, Google Bot, robot Bot