Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Złe rokowania nowotworów złośliwych kości, mimo dużych postępów

Nowotwory kości możemy podzielić na guzy łagodne, guzy złośliwe oraz nowotwory przerzutowe. Większość łagodnych nowotworów kości, oprócz tzw. guza olbrzymiokomórkowego, rozwija się w okresie wzrostu, a więc w wieku dziecięcym lub u osób bardzo młodych. Należy wymienić tutaj takie zmiany, jak: kostniak kostnopochodny, kostniako-chrzęstniak, chrzęstniako-śluzak i chrzęstniak. Nazwy tych guzów pochodzą od rodzaju ich tkankowej budowy.

Postać, czarny kolor, chłopak, cień

OBJAWY NOWOTWORU KOŚCI

Wspólnymi objawami łagodnych zmian nowotworowych w obrębie kości są: miejscowy ból o niezbyt wielkim nasileniu, obrzmienie oraz skłonność do samoistnych złamań lub złamań pod wpływem urazu. Guzy łagodne rozwijają się zwykle przed ukończeniem 25. roku życia. Wyjątek stanowi guz olbrzymiokomórkowy, który występuje niemal wyłącznie u dorosłych i najczęściej zdarza się po urazie. 

Pierwotne guzy złośliwe rozwijają się prawie wyłącznie w młodym wieku, natomiast nowotwory przerzutowe należą do stosunkowo często występujących schorzeń kości u osób po 40. roku życia. Guzy te rozrastają się dość szybko poza granice kości, obejmują mięśnie i przebijają się przez skórę. Objawami miejscowymi są ból, tworzenie się guza, stany podgorączkowe i skłonność do złamań. W pewnych przypadkach dochodzi do anemizacji i wycieńczenia chorego.

bone_cancer-primary 
 

PRZYCZYNY NOWOTWORU KOŚCI

Przyczyny rozwoju większości nowotworów złośliwych kości nie są znane. Rozrost niektórych z nich jest kojarzony z chorobą Pageta, dysplazją włóknistą kości lub zezłośliwieniem guzów łagodnych. Guzy przerzutowe zaś pojawiają się w zaawansowanych przypadkach raka sutka, gruczołu krokowego, rzadziej w przebiegu raka tarczycy, nerki lub płuca.

LECZENIE NATURALNE NOWOTWORU KOŚCI

Niestety, większość nowotworów złośliwych kości rokuje źle. Mimo dość dużych postępów w zakresie wykrywania i terapii tych nowotworów, wyleczenie osiąga się jedynie u 5-20% chorych kosztem wielkich okaleczeń związanych z koniecznością amputacji zaatakowanych kończyn. Oprócz leczenia chirurgicznego, niektóre guzy wrażliwe są na chemioterapię i radioterapię.

W trakcie kuracji może nastąpić zahamowanie ich rozwoju i ustąpienie bólu, lecz nie świadczy to o całkowitym wyleczeniu pacjenta. Metody naturalne mogą jedynie uzupełniać leczenie tradycyjne. W obrzękach i bólach kości ulgę przynosi profesjonalnie wykonany masaż. W leczeniu nowotworów istotne jest wsparcie psychiczne rodziny i lekarzy.

HOMEOPATIA W LECZENIU NOWOTWORU KOŚCI

Bóle kostne, stawowe lub mięśniowe, wrażliwe na dotyk stawy kolanowe, dolegliwości nasilające się przy zmianach pogody mogą być łagodzone przez następujące preparaty homeopatyczne: Acidum formicicum, Bryonia, Colocynthis, Rhus toyicodendron i Urtica urens.

AROMATERAPIA W LECZENIU NOWOTWORU KOŚCI

Aby złagodzić stany depresyjne chorego, stosuje się masaże lub kąpiele z dodatkiem rozcieńczonych olejków: bazyliowego, jałowcowego, lawendowego, pomarańczowego, sandałowego i tymiankowego. Do masażu mającego na celu szczególnie działanie przeciwbólowe używane są olejki: cyprysowy, cytrynowy, eukaliptusowy, jałowcowy i lawendowy.

ZIOŁOLECZNICTWO PRZY RAKU KOŚCI

Z ziół działających korzystnie w schorzeniach układu kostnego należy polecić: bez czarny, wierzbę, brzozę, pokrzywę, rdest ptasi, jarzębinę, głóg, skrzyp, malinę i rutę.
Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 5
Gości: 1
Roboty: robot Bot, crawl Bot, robot Bot, Google Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)