Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Ziarnica złośliwa - nowotwór układu limfatycznego

Jest to choroba nowotworowa dotycząca pierwotnie układu limfatycznego, w dalszej kolejności zajmująca także inne narządy wewnętrzne. Charakteryzuje się stanami gorączkowymi, niedokrwistością i wyniszczeniem organizmu. Występuje zwykle pomiędzy 20. a 40. rokiem życia, częściej u mężczyzn.

Kobieta tył, głowa opuszczona 
Objawy ziarnicy złośliwej
W początkowym okresie ziarnica złośliwa może przebiegać jak ostra choroba zakaźna, z wysoką gorączką o cyklicznym przebiegu. Węzły chłonne karkowe i szyjne powiększają się nagle lub stopniowo. Niekiedy powiększają się węzły chłonne położone w śródpiersiu (wnętrze klatki piersiowej) i choroba wykrywana jest przypadkowo na zdjęciu radiologicznym płuc. Dość szybko pogarsza się stan ogólny chorych, dochodzi do wychudzenia, niedokrwistości, pojawia się bardzo dokuczliwy świąd skóry.

Powiększają się wątroba i śledziona, występują też coraz poważniejsze zaburzenia w pracy tych narządów. W zaawansowanych przypadkach dochodzi do niewydolności nerek, przerzutów do kości i układu nerwowego. Podstawę rozpoznania ziarnicy stanowi badanie wycinka węzła chłonnego.

Przebieg choroby podzielony jest ze względu na stopień zaawansowania na cztery okresy. Rokowanie w ziarnicy złośliwej jest obecnie znacznie bardziej pomyślne dzięki udoskonalonym technikom diagnostycznym, które pozwalają na podjęcie wczesnej radioterapii w I/II okresie, a chemioterapii w III i IV okresie choroby.

Przyczyny ziarnicy złośliwej
Niestety, tak jak w przypadku wielu chorób nowotworowych, także w przypadku ziarnicy złośliwej, przyczyny choroby nie są znane.
Leczenie naturalne ziarnicy złośliwej
Metody naturalne efektywnie uzupełniają leczenie podstawowe.
Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

Ziarnica złośliwa, dietetyka

Dietetycy opracowują diety bardzo indywidualne, różne dla każdego pacjenta. Ich dobór następuje po dokładnym przeanalizowaniu dotychczasowego jadłospisu, eliminuje się składniki potencjalnie szkodliwe, a wzbogaca dietę o te produkty, których pacjent spożywał za mało. Duża ilość witamin, soli mineralnych i kwasu foliowego może poprawić działanie układu immunologicznego.

Ziarnica złośliwa, ziołolecznictwo

Pomocny bywa napar sporządzony z następujących ziół: kora wierzby, liść brzozy, ziele jemioły, ziele dziurawca, liść ruty, korzeń łopianu, korzeń mydlnicy, kwiat wiązówki oraz liść borówki czernicy. Jedną łyżkę stołową naparu rozcieńcza się w szklance wody. Tak przygotowany napój należy pić trzy razy dziennie po jednej szklance, przed posiłkiem.

Joga na pobudzenie układu immunologicznego, ziarnica złośliwa

Terapia ta pobudza układ immunologiczny poprzez delikatne asany, relaksację, medytację, pranajamę i mudry dłoni. W czasie walki z chorobą warto spróbować jogi, która wpływa na pobudzenie układu immunologicznego.  

Ziarnica złośliwa, homeopatia

Można próbować podawania kilku rodzajów preparatów, stosowanych w stanach obniżonej odporności i przy powiększonych węzłach chłonnych. Najczęściej polecanymi środkami są: Mercurius bijodatus, Kalium jodatum, Belladonna, Echinacea oraz Conium. Ponadto w stanach anemii, osłabienia i w długotrwałych stanach podgorączkowych polecane są: Calcium phosphoricum, Acidum formicicum, Ferrum phosphoricum i Lachesis.


Tagi: objawy ziarnicy złośliwej, nowotwór układ limfatyczny, ziarnica zakaźna ziołolecznictwo

SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 9
Gości: 4
Roboty: robot Bot, robot Bot, crawl Bot, Google Bot, crawl Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)