Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Autyzm | Dziecko nie komunikuje się z otoczeniem

Autyzm to objaw psychopatologiczny, polegający na znacznej przewadze zainteresowania chorego swoimi przeżyciami wewnętrznymi i na postępującej utracie kontaktu ze środowiskiem zewnętrznym. Może się pojawiać jako wyraz ciężkiego schorzenia psychiatrycznego lub jako zaburzenie wyizolowane i dotyczy najczęściej małych dzieci. Stwierdzono, że jedna na 2500 osób cierpi na zaburzenia rozwojowe zwane autyzmem.

mój świat

Objawy autyzmu
Dziecko dotknięte autyzmem nie ma naturalnej potrzeby nawiązywania kontaktu z otoczeniem. Zwykle izoluje się od świata zewnętrznego, a towarzyszy temu zahamowanie lub nawet cofnięcie się umiejętności mówienia. Wiąże się to często z zaniechaniem aktywności fizycznej dziecka, staje się ono apatyczne i nie potrafi lub nie czuje potrzeby wykonywania wielu prostych czynności. 

Żyje w świecie wyobraźni, swoich lęków i pragnień, nie dzieląc się tym z otoczeniem. Jego zachowanie jest coraz mniej zrozumiałe nawet dla najbliższych. Poziom umysłowy dzieci chorych na autyzm, jeśli początkowo nie odbiegał od normy, z czasem obniża się i rzadko który z chorych jest w stanie, tak jak jego zdrowi rówieśnicy, chodzić do szkoły i w pełni korzystać z prowadzonej tam edukacji.

Przyczyny autyzmu
Obecnie uważa się, że autyzmu nie powoduje uraz emocjonalny, lecz uszkodzenie mózgu, być może w życiu płodowym, ale niewykluczone, że w okresie okołoporodowym lub w pierwszych miesiącach życia dziecka. Niektórzy badacze sądzą, że na wystąpienie choroby może mieć także wpływ dziedziczenie pewnych skłonności. Wiadomo też, że wśród wszystkich dzieci z danej rodziny choruje na autyzm zazwyczaj tylko jedno dziecko. Problem występuje najczęściej w rodzinach o wysokim poziomie intelektualnym.

Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

Autyzm - leczenie naturale

Bardzo skuteczną formą leczenia jest uczestniczenie dzieci i ich rodzin w specjalnych turnusach rehabilitacyjnych, gdzie prowadzona jest psychoterapia dla chorych, ale także odpowiednie zajęcia dla ich opiekunów. Najlepsze efekty osiąga muzykoterapia oraz leczenie ruchem. Zalecane są także tzw. techniki behawioralne. Jedną z nich, najczęściej stosowaną w Polsce, jest technika odzwierciedlenia, polegająca na naśladowaniu czynności dziecka. Ma ona ułatwić nawiązywanie z nim kontaktu.

W piśmiennictwie światowym pojawiają się doniesienia o korzystnym wpływie dużych dawek witaminy B6, a także o zależności nasilenia się choroby od diety. Nie są to dane udokumentowane. Według brytyjskiego Narodowego Towarzystwa Autystycznego, jabłka, pomarańcze i pomidory są najczęściej wskazywanymi przez rodziców produktami, których spożywanie niekorzystnie wpływa na zachowanie dzieci.

Ziołolecznictwo dla autyzmu

Można podawać dziecku herbatki ziołowe lub napary z następujących ziół: liść rozmarynu, kwiat tarniny, szyszki chmielu, liść melisy, kwiat lawendy, korzeń kozłka lekarskiego, korzeń łopianu, ziele dziurawca, liść ruty i koszyczek rumianku.

Foto: Autyzm

SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 11
Gości: 3
Roboty: crawl Bot, Google Bot, crawl Bot, Google Bot, robot Bot, robot Bot, robot Bot, Google Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)