Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Problem ze wzwodem

Zaburzenia czynnościowe wzwodu mogą mieć różny charakter i występują zazwyczaj mimo zachowanego popędu płciowego. Najczęściej polegają na niemożności osiągnięcia wzwodu, choć zdarza się też, że trwa on na tyle krótko, iż uniemożliwia prowadzenie satysfakcjonującego życia seksualnego. Takie nieprawidłowości nie są jednoznaczne z niemożnością przeżycia orgazmu czy wytrysku nasienia.
 
Zaburzenia wzwodu

Zaburzenia czynnościowe wzwodu

U mężczyzn cierpiących z powodu problemów ze wzwodem zawodzą fizjologiczne mechanizmy, które przy prawidłowym funkcjonowaniu powinny prowadzić do rozkurczania się i wypełniania krwią naczyń odpowiedzialnych za usztywnienie członka. W tej sytuacji wzwód i jego utrzymanie są niemożliwe. Niegdyś panowało przekonanie, że głównymi czynnikami odpowiedzialnymi za taki stan są stres lub starszy wiek mężczyzny. Obecnie wiadomo, iż nie odgrywają one najważniejszej roli. 

Za najczęstszą przyczynę dolegliwości uważa się schorzenia powodujące zmiany w naczyniach krwionośnych, takie jak nadciśnienie tętnicze, miażdżyca tętnic czy cukrzyca. Druga grupa chorób wpływająca na tę nieprawidłowość to schorzenia neurologiczne i uszkodzenia nerwów (np. stwardnienie rozsiane, udary, uszkodzenia rdzenia kręgowego i nerwów po zabiegach chirurgicznych na gruczole krokowym lub jelicie grubym). Ważnymi czynnikami są także: palenie papierosów, nadużywanie alkoholu i niektórych leków (np. środków psychotropowych, narkotyków).

Uprawianie sportu pomaga usunąć problemy życia seksualnego


ZAPOBIEGANIE ZABURZEŃ WZWODU

Satysfakcja seksualna zależy w dużej mierze od stylu życia, jaki prowadzimy. Należy przestrzegać zdrowej diety, zawierającej dużą ilość świeżych warzyw i owoców, a mało tłuszczów pochodzenia zwierzęcego oraz cukrów prostych. Ważne jest uprawianie sportu, unikanie przemęczenia i codzienne wysypianie się. Zaniechanie palenia papierosów i picia nadmiernej ilości alkoholu także ma wpływ na uniknięcie tego rodzaju zaburzeń. Zapobieganie problemom życia seksualnego polega również na dbaniu o stan układu sercowo-naczyniowego i psychikę.
Preparaty z żeńszenia poprawiają potencję
W okresach dużego napięcia psychicznego i przemęczenia warto profilaktycznie, przed rozpoczęciem kontaktów intymnych, zastosować kilka metod, które mogą poprawić ogólną kondycję i wzmocnić organizm. Zbyt duże napięcie nerwowe można złagodzić za pomocą preparatów ziołowych, np. ze słomy owsa, rozmarynu, turnery rozpierzchłej lub żeńszenia.

Z preparatów homeopatycznych polecana jest Sepia, którą stosuje się w utracie popędu płciowego, obniżonym zainteresowaniu partnerem lub w chronicznym zmęczeniu i braku sił. Bardzo dobre efekty przynosi dodanie do kąpieli olejków aromatycznych lub masaż z ich zastosowaniem (po rozcieńczeniu w oleju bazowym). W tym celu używa się np. olejku z drzewa sandałowego lub jaśminowego, które działają odprężająco i poprawiają nastrój.Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 11
Gości: 4
Roboty: robot Bot, robot Bot, robot Bot, crawl Bot, Google Bot, crawl Bot, Google Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)