Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Akacja (Robinia pseudoacacia) jako afrodyzjak

Akacja tak naprawdę to robinia akacjowa lub grochodrzew. Właściwa akacja (łac. Acacia) nie rośnie w Polsce, ponieważ jej ojczyzną są regiony o znacznie cieplejszym klimacie - przede wszystkim Australia, Ameryka Środkowa, Polinezja oraz Afryka. W Europie występuje na przykład w basenie Morza Śródziemnego oraz na południu Anglii.

Robinia

Robinia - drzewo często sadzone w Polsce w parkach, koło domów i przy drogach - pochodzi z Ameryki Północnej i jest przedstawicielem rodziny motylkowatych. Była jedną z pierwszych roślin sprowadzonych z Ameryki do Europy, a jej nazwa pochodzi od nazwiska francuskiego ogrodnika i botanika Jana Robina, który jako pierwszy z nasion wyhodował piękne drzewa. Robinia ma ciemną, głęboko spękaną korę, kruche konary i drobne, jajowate lub eliptyczne liście. W sprzyjających warunkach to kolczaste drzewo może osiągnąć nawet 20 m wysokości.

Zebrane w zwisające grona kwiaty wyglądem przypominają groszek. Zachwycają białym kolorem i pięknym aromatem. Wiele osób pewnie zdziwi fakt, że akacja jest jednym z najstarszych afrodyzjaków świata. Na jednym ze staroegipskich papirusów, który pochodzi z 1700 r. p.n.e., zapisano hieroglifami najstarszy znany ludzkości przepis na afrodyzjak sporządzony z roślin. Mówił on, że sprawność seksualną i siłę można osiągnąć, pijąc następujący środek: liście cierniowe oraz liście akacjowe należało rozdrobnić i zmieszać z miodem. Po czterech dniach specyfik był gotowy do spożycia.

Działanie afrodyzyjne wykazuje również miód akacjowy, bardzo ceniony przez pszczelarzy. Równie często stosowano go jako dodatek do mieszanek afrodyzyjnych. Zbierany jest w czerwcu i ma jasny, delikatny kolor. Jego właściwości pobudzające wynikają między innymi z dużej zawartości węglowodanów (80%), które dodają organizmowi energii i działają stymulująco. Zapewne niewiele osób wie, że piękne kwiaty robinii są jadalne i naprawdę bardzo smaczne - smaży się je tak jak jabłka w cieście.

Na talerzu wyglądają naprawdę zachwycająco, rozpalają wyobraźnię i są wspaniałym wstępem do dalszej gry miłosnej. Związki czynne zawarte w robinii działają na organizm uspokajająco i rozkurczowo. Sprawiają, że ciało i umysł są odprężone i rozluźnione. Roślina ta pozwala skupić się na miłości, rozpala namiętność, oddala wszelkie troski i znakomicie poprawia humor.
Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

Przepis na afrodyzjak z robinii, Ciekawostki o robinii

  • Napar z kwiatów robinii
Przygotowanie: 1 łyżkę kwiatów zalać 1 szklanką wrzącej wody, przykryć, zostawić pod przykryciem na 15 minut. Napar przecedzić.

Stosowanie: napar pije się po posiłku. Działa uspokajająco, rozluźnia, poprawia nastrój i zachęca do miłości.

Ciekawostki:
  •  Wyciągi z kwiatów robinii mają również działanie moczopędne i żółciopędne, leczą schorzenia nerek, obrzęki, wrzody żołądka i dwunastnicy, poprawiają trawienie, uwalniają od nieprzyjemnych dolegliwości (przeszkadzających także w miłości), takich jak wzdęcia, zaparcia czy nieprzyjemny zapach z ust.
  •  Środkami pobudzającymi seksualnie są mleko lub herbata posłodzone miodem akacjowym. Należy jednak pamiętać, że nie wolno dodawać miodu do gorących napojów, ponieważ traci on wtedy wszystkie zdrowotne właściwości i upodobnia się do zwykłego cukru. 

Rekapitulacja: akacja afrodyzjak napar, robinia akacjowa właściwości lecznicze
Foto: Robinia

SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 7
Gości: 0
Roboty: robot Bot, robot Bot, robot Bot, Google Bot, robot Bot, robot Bot, crawl Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)