Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Aloes (Aloe vulgaris) jako afrodyzjak

Aloes pospolity jest popularną rośliną doniczkową, łatwą w hodowli. W stanie naturalnym występuje na piaszczystych i kamienistych terenach wschodniej i północnej Afryki oraz na Półwyspie Arabskim. Roślina ta wytwarza silne, rozgałęzione, cylindryczne korzenie. Liście są bezogonkowe, mieczowate, osadzone pochwiasto, zakończone na brzegach małymi, ostrymi kolcami.

Aloes

Ułożone są w różyczkę, ponieważ aloes pospolity nie wytwarza wzniesionej łodygi. Ich górna strona jest lekko wklęsła, dolna natomiast wypukła. Są zielone i pokryte woskowym nalotem. W mieszkaniu roślina ta zakwita niezmiernie rzadko, w naturze wydaje piękny pęd kwiatowy, zakończony graniastym kwiatostanem zbudowanym z wielu drobnych, żółtych lub pomarańczowych kwiatków.

Dużo rzadziej na aloesie spotyka się kwiaty w kolorze białym lub czerwonym. Pierwsze zapiski o aloesie pochodzą z sumeryjskich tabliczek, które powstały około 4 tysięcy lat temu. Już wtedy roślina ta uważana była za środek leczniczy, symboliczny i obrzędowy. Także wieki temu wiedziano, że jest doskonałym afrodyzjakiem. Starożytni Egipcjanie z liści aloesu wytwarzali puder do oczu, który nadawał im niezwykły blask i bardzo silnie działał na kochanków.

Kochankowie

Znany był także w Ameryce w czasach przed Kolumbem. Indianie uznawali go za środek przywracający piękno skórze, lekarstwo na długowieczność i wszelkie problemy z gruczołem krokowym. Sok z liści aloesu podawali w celu zwiększenia potencji, by rozbudzić uśpione od dawna żądze seksualne i zintensyfikować doznania w czasie stosunku seksualnego.

Iced aloe vera tea Lodowa herbata z aloesem

W Afryce aloes znany był jako skuteczna pomoc w chorobach wenerycznych oraz środek likwidujący wszelkie dolegliwości o podłożu seksualnym. Afrykanki do dzisiaj cenią go jako roślinę pomocną przy upiększaniu ciała. Pomagał przygotować się do upojnej nocy z ukochanym, ponieważ zabezpieczał przed nadmiernym poceniem się, nawilżał skórę i wygładzał zmarszczki.

Również Europa od lat zna afrodyzyjne właściwości aloesu. W ubiegłym stuleciu niezwykłą popularnością cieszyły się tzw. pastylki z Seraju, które zawierały następujące składniki: piżmo, ambrę, piołun, czerwone oraz białe drzewo sandałowe, korzeń alpinii galgant, cynamon, zmielone kamienie szlachetne i właśnie aloes. Uznawane były za silny i skuteczny afrodyzjak, który likwidował wszelkie problemy z potencją, działał lekko odurzająco, przywracał siłę i chęć do kontaktów seksualnych.

Aloes był bardzo częstym dodatkiem do opium - jednego z najsilniejszych znanych afrodyzjaków. Z jego pomocą miało wzmagać się afrodyzyjne działanie makowego specyfiku. Roślina ta dzięki swoim właściwościom leczniczym likwiduje wiele przypadłości, które są przeszkodami dla kochanków. Leczy dolegliwości przewodu pokarmowego, problemy z miesiączkowaniem, zapalenie prostaty, hemoroidy czy reumatyzm.

Kobietom pomaga dbać o ciało, by mogło ono zachować piękny, młody, świeży wygląd przez wiele lat. Działa nawilżająco, odżywczo, bakteriobójczo i regenerująco. Sprawia, że skóra staje się miła w dotyku, jasna i na długo zostaje przedmiotem uwielbienia mężczyzn.
Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

Aloes i związane z nim ciekawostki

  •  aloes zawiera glukoproteid aloektynę B, który jest odpowiedzialny za afrodyzyjne właściwości rośliny, działa on przeciwbólowo, pobudzająco i stymulująco;
  •  również aromaterapia odkryła miłosne właściwości olejku aloesowego, wzmaga on uczucie miłości i przywiązania, działa podniecająco i prowadzi do rozkoszy ciała i ducha;
  •  sok z aloesu podobno był tajemnicą piękna królowej Kleopatry, nacierała nim skórę i dodawała go do kąpieli.

Przeciwwskazania do stosowania aloesu

  •  duże dawki aloesu mogą wywołać biegunkę i wymioty;
  •  rośliny tej powinno się unikać w czasie ciąży i karmienia piersią.

Przepis na afrodyzjak z aloesem

Miód aloesowy
Wzmacniający miód aloesowy, który podawany regularnie wzmaga ochotę do intymnych zbliżeń, działa pobudzająco, intensyfikuje doznania seksualne, oddala zmartwienia i umacnia miłość między kochankami. Duże liście z przynajmniej trzyletniej rośliny zrywa się i przechowuje w lodówce przez 10 dni. 

Następnie usuwa się z nich kolce, kroi na kilkucentymetrowe kawałki i miele w maszynce. Na każde 100 g miazgi należy dodać 200 g miodu. Całość podgrzać aż do wrzenia i odstawić. Następnego dnia znowu doprowadzić do wrzenia, przecedzić przez gęste sito i przełożyć do słoika. Przechowywać w lodówce i jeść po łyżeczce, najlepiej na czczo.  


Rekapitulacja: aloes afrodyzjak prostata,  sok z aloesu miód


SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 9
Gości: 0
Roboty: robot Bot, robot Bot, robot Bot, Google Bot, robot Bot, robot Bot, robot Bot, crawl Bot, robot Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)