Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Wilcza jagoda | Skuteczny afrodyzjak na silne podniecenie

Wilcza jagoda (Atropa belladonna) jest dwuletnią rośliną o kanciastej, rozgałęzionej, delikatnie owłosionej łodydze i eliptycznych, zaostrzonych liściach. Pojedyncze, dzwonkowate, brunatnofioletowe kwiaty wyrastają w kącikach liści. Pojawiają się od czerwca do sierpnia. Owocem jest czarna, lśniąca jagoda, osadzona w rozrośniętym kielichu.
Wilcza jagoda (Atropa belladonna) 
W Polsce wilcza jagoda występuje dość rzadko, spotkać ją można jedynie na południu kraju. Dlatego gatunek ten jest objęty ochroną prawną. Najważniejszymi substancjami czynnymi obecnymi w tej roślinie są alkaloidy tropanowe. Mają one bardzo silne działanie, dlatego niewłaściwe przyjmowanie preparatów z wilczej jagody może skończyć się śmiercią w wyniku paraliżu dróg oddechowych.

Małe ilości tej rośliny są stosowane jako skuteczny afrodyzjak, który w starożytnej Grecji uznawano za siostrę mandragory - jeden z najskuteczniejszych środków pobudzających popęd płciowy. Owoce wilczej jagody mają silne działanie toksyczne. Niewielkie ilości preparatu z wilczej jagody mogą wywoływać silne podniecenie.

W sztuce ars amandi wykorzystywano przede wszystkim korzeń wilczej jagody, który zbierano podczas jej kwitnienia i owocowania. Wyrabiano z niego rozmaite napoje miłosne, magiczne środki do wywoływania erotycznego podniecenia oraz mieszanki affodyzyjne, które skłaniały do rozwiązłości i skutecznie podnosiły libido.

Zmieszany z wyciągami z innych roślin psiankowatych korzeń wilczej jagody służył do wyrobu maści (wcieranych w błony śluzowe okolic genitaliów i w pachwiny), które wywoływały odurzenie i silne podniecenie. Dym ulatniający się podczas palenia liści wilczej jagody również wykazuje działanie pobudzające.

Dla wzmocnienia efektu afrodyzyjnego dodawano do nich ziele mięty, lulka, konopi i skórkę z muchomorów. Takie mieszanki o szczególnie silnym działaniu palono w fajce wodnej. Pobudzały erotycznie, uspokajały i wywoływały oszołomienie.

Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

Wilcza jagoda halucynacje

W większych ilościach wilcza jagoda przyspiesza akcję serca, poraża nerwy współczulne i wywołuje halucynacje. Człowiek staje się wesoły, rozluźniony i silnie podniecony (stan ten może być przerywany okresami osłabienia).

Takie działanie wilczej jagody skłoniło dawnych medyków do uznania jej za silny afrodyzjak. Po spożyciu preparatów z tej rośliny pojawiało się jednak wiele nieprzyjemnych działań ubocznych, np. uczucie suchości w ustach, zaburzenia akomodacji, zaczerwienienie i suchość skóry, trudności w oddawaniu moczu oraz skurcze.

Wilcza jagoda papieros na astmę

  • dawniej wilczą jagodę podawano w formie papierosów osobom cierpiącym na astmę;
  • preparaty z tej rośliny stanowią cenne leki przeciwskurczowe, są stosowane w kolkach przewodu pokarmowego i dróg żółciowych;
  • od XVIII wieku z wilczej jagody uzyskiwano preparaty wykorzystywane w leczeniu chorób nerwowych;
  • roślina ta występuje w strefie klimatu umiarkowanego, m.in. wr Europie, Azji Zachodniej i Afryce Północno-Zachodniej.

Działanie korzenia mandragory często porównywano do afrodyzyjnych właściwości wilczej jagody.

Foto/źródło: https://flic.kr/p/a8cZo9

SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 10
Gości: 3
Roboty: crawl Bot, robot Bot, robot Bot, crawl Bot, robot Bot, Google AdSense, Google Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)