Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Cytryniec chiński - roślina adaptogenna, która hartuje serce

Cytryniec chiński (Schizandra chinensis) to cenny afrodyzjak o właściwościach wzmacniających. Już w starożytności odkryto jego medyczne i afrodyzyjne właściwości lecznicze. Cytryniec uważany jest za adaptogen i podobnie jak żeń-szeń jest środkiem zwiększającym wytrzymałość i usuwającym uczucie zmęczenia, rozdrażnienia i złości.
Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

Cytryniec chiński właściwości lecznicze

Zioła  z cytryńca chińskiego dodają sił, regenerują zmęczony organizm, likwidują osłabienie połączone z depresją, bezsennością i niepokojem. Po regularnym zażywaniu cytryńca szybko wraca chęć do życia.

Cytryniec chiński był ulubionym ziołem chińskich cesarzy, pomagał w starczych przypadłościach, wyostrzał wzrok  i pozwalał długo zachować jasność umysłu. Wykryto, że cytryniec działa uspokajająco, pozwala się zrelaksować i odprężyć.

Cytryniec chiński skutecznie wzmacnia popęd płciowy, usuwa nadmierną senność i hartuje serce. Ponadto dodaje młodzieńczych sił i pozwala zachować piękno ciała do późnej starości.

Owoce cytryńca zawierają znaczne ilości substancji tonizujących; flawonoidy; olejek eteryczny; około 1,5% cukrów; kwasy organiczne; znaczną ilość witamin C i E.

Polecane artykuły:

Cynamonowiec cejloński i cytryniec chiński - afrodyzjaki
Rośliny adaptogenne synonimy ziołowe | Adaptogeny lista ziół
SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 10
Gości: 2
Roboty: crawl Bot, Google Bot, crawl Bot, Google Bot, robot Bot, Google Bot, robot Bot, Google Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)