Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Szałwia muszkatołowa (Salvia sclarea) lek i afrodyzjak

Kwiat szałwi muszkatałowej

Szałwia muszkatołowa (Salvia sclarea) należy do rodziny wargowych. Uprawia się ją od krajów śródziemnomorskich po Persję i Zakaukazie. Jest to dwuletnia, owłosiona, balsamicznie pachnąca roślina o sztywnej, prostej łodydze, osiągającej wysokość 1 m. Liście w pierwszym roku wegetacji są ułożone wyłącznie rozetowato, potem wyrastają także osadzone na długich ogonkach.

Blaszka liściowa szałwii muszkatałowej jest pomarszczona, jajowata lub sercowata, wyraźnie unerwiona. Duże dzwonkowate, jasnofioletowe lub różowe kwiaty są osadzone w nibyokółkach i zebrane w szczytowe kwiatostany. Owocem jest rozłupnia rozpadająca się na 4 części. Szałwia muszkatołowa już od starożytności jest używana jako przyprawa, lek i afrodyzjak.Zdolność pobudzania do miłości szałwii muszkatałowej opiewał na przykład Dioskurides. Jako środek miłosny zaleca się wyciąg z tej rośliny, który należy przyjmować po kilka kropli dziennie.

Olejek eteryczny z szałwii muszkatałowej uwalniający się w trakcie palenia suszonej szałwii wywołuje uczucie pobudzenia i rozkoszy. Roślinę tę można połączyć z innymi ziołami o działaniu afrodyzyjnym, np. lulkiem, konopiami lub bieluniem dziędzierzawą.Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

Olejek eteryczny z szałwii muszkatałowej

Olejek eteryczny z szałwii muszkatałowej uwalniający się w trakcie palenia suszonej szałwii wywołuje uczucie pobudzenia i rozkoszy. Roślinę tę można połączyć z innymi ziołami o działaniu afrodyzyjnym, np. lulkiem, konopiami lub bieluniem dziędzierzawą.


SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 6
Gości: 0
Roboty: robot Bot, robot Bot, Google Bot, robot Bot, robot Bot, crawl Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)