Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Szparag lekarski (Asparagus officinalis)

Szparag lekarski należący do rodziny liliowatych jest dwupienną byliną osiągającą wysokość 1,5 m. Ma łuskowate liście, które u nasady wydłużają się, przybierając kształt kolczastej ostrogi. Białe lub zielonkawo-żółte dzwonkowate kwiaty zwisają zebrane po 2. Owocem jest czerwona, kulista jagoda.

Szparag lekarski (Asparagus officinalis)

Byliny szparagu lekarskiego rosną na południu Polski w zaroślach, na suchych zboczach i miedzach. Są spotykane także w innych rejonach Eurazji i w Afryce Północnej. Znane były już ponad 3 tys. lat temu w Chinach oraz w starożytnej Grecji, gdzie używano ich podczas ofiarnych uroczystości na cześć bogów.

Szparagi lekarskie uznaje się za luksusowy produkt spożywczy, który zawsze gościł na stołach najbogatszych. Ich sława jako afrodyzjaków wzięła się między innymi z charakterystycznego kształtu białych odnóg, które przypominają fallusy.Podobno kto je dużo szparagów, ten ma wielkie powodzenie u płci przeciwnej. Dla wzmocnienia afrodyzyjnego działania warzywa te podaje się na przykład z pobudzającym awokado, pieprzem lub owocami morza.

Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

Przepis na afrodyzjak ze szparagami


SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 5
Gości: 0
Roboty: robot Bot, crawl Bot, robot Bot, robot Bot, robot Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)