Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Akwamaryn | Kamień szlachetny o właściwościach leczniczych

Akwamaryn - Skład chemiczny: A12Be3(SiOH); Twardość: 7,5-8 w skali Mohsa; Gęstość: 2,7 g/cm3; Znak zodiaku: Wodnik, Waga, Bliźnięta

Akwamaryn należy do rodziny beryli i jest związkiem berylu, aluminium i siarki. Jego kolor zależy od zawartości chromu, magnezu i żelaza; zmienia się od jasnoniebieskiego i zielonkawego do prawie fioletowego. Ten przezroczysty kamień szlachetny jest znajdowany w skałach powstałych ze stygnącej magmy. Jego największe złoża znajdują się w Brazylii, Pakistanie, Afganistanie, Indiach, Australii, Afryce, USA, na Syberii, Uralu, Cejlonie i Madagaskarze.
 
Aquamarine 

Akwamaryn - właściwości lecznicze 

Od wieków akwamaryn uznawany jest za kamień magiczny, ozdobny i leczniczy. W starożytnej Grecji uważany był za symbol miłości i szczęśliwego małżeństwa. Arabowie nazywają go kamieniem radości i wierzą, że przynosi pomyślność.

Dawniej akwamaryn był uznawany za symbol szczęścia i pomyślności w miłości.

Ten ceniony, poszukiwany i bardzo drogi minerał po jubilerskiej obróbce jest sprzedawany w postaci ozdób: pierścionków, naszyjników czy bransolet. Kamień ten jest zalecany osobom cierpiącym na zaburzenia snu spowodowane nerwicami, przepracowaniem i stresem. Osadzony w srebrze lub złocie pełni, oprócz ozdoby kobiecej urody, funkcje lecznicze. Akwamaryn jest przydatny zwłaszcza w leczeniu chorób dróg oddechowych, np. astmy, bronchitu i schorzeń płuc. Korzystnie działa na przeziębienia, katar, kaszel, zapalenia gardła i krtani.

Dowiedziono także, że skutecznie pomaga zwalczać alergiczne choroby skóry. W tego typu dolegliwościach zaleca się okłady z ciepłej wody akwamarynowej (kamień zanurzony w wodzie powinien mieć ciemnoniebieski kolor).

Minerał ten można wkładać pod poduszkę, co ukoi nerwy, wyleczy z bezsenności i innych zaburzeń snu, a także zapobiegnie schorzeniom węzłów limfatycznych, grasicy i tarczycy. Częste noszenie naszyjnika z akwamarynem pomaga likwidować skurcze na tle nerwowym, tiki, drżenie kończyn i inne objawy, na przykład związane ze starzeniem się organizmu. Ponieważ oczyszcza organizm na poziomie psychologicznym, wzmacnia także najważniejsze organy wewnętrzne, np. nerki, wątrobę i serce.

Minerał ten jest wykorzystywany do wyciszania psychiki, wyzwalania spokoju i neutralizowania negatywnych uczuć. Powoduje wzrost aktywności i stymuluje rozwój duchowy człowieka, dlatego jest uznawany za przyjaciela artystów.

Akwamaryn ma zdolność wypędzania lęku i chaosu, przywraca porządek i równowagę w życiu emocjonalnym. Jest zalecany wszystkim, którzy pragną wyrazić siebie i szukają drogi ekspresji. Wzmaga poczucie pewności siebie i łagodzi defekty wymowy.

Przepis na płyn akwamarynowy

Płyn akwamarynowy jest zalecany w leczeniu gardła.

Składniki: 
ciemnoniebieski, nieoszli-fowany akwamaryn, woda (nie mineralna), sok cytrynowy do smaku, napar z rumianku.

Przygotowanie: 
do czystej wody wkładamy kamień. Powinien on tam pozostać przynajmniej godzinę. Następnie dodajemy napar z rumianku i sok cytrynowy. Płyn podgrzewamy, ale nie gotujemy.

Stosowanie: 
płynem przepłukujemy gardło 3 razy dziennie.Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 6
Gości: 0
Roboty: robot Bot, robot Bot, Google Bot, robot Bot, robot Bot, crawl Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)