Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Akwamaryn | Kamień szlachetny o właściwościach leczniczych

Akwamaryn - Skład chemiczny: A12Be3(SiOH); Twardość: 7,5-8 w skali Mohsa; Gęstość: 2,7 g/cm3; Znak zodiaku: Wodnik, Waga, Bliźnięta

Akwamaryn należy do rodziny beryli i jest związkiem berylu, aluminium i siarki. Jego kolor zależy od zawartości chromu, magnezu i żelaza; zmienia się od jasnoniebieskiego i zielonkawego do prawie fioletowego. Ten przezroczysty kamień szlachetny jest znajdowany w skałach powstałych ze stygnącej magmy. Jego największe złoża znajdują się w Brazylii, Pakistanie, Afganistanie, Indiach, Australii, Afryce, USA, na Syberii, Uralu, Cejlonie i Madagaskarze.
 
Aquamarine 

Akwamaryn - właściwości lecznicze 

Od wieków akwamaryn uznawany jest za kamień magiczny, ozdobny i leczniczy. W starożytnej Grecji uważany był za symbol miłości i szczęśliwego małżeństwa. Arabowie nazywają go kamieniem radości i wierzą, że przynosi pomyślność.

Dawniej akwamaryn był uznawany za symbol szczęścia i pomyślności w miłości.

Ten ceniony, poszukiwany i bardzo drogi minerał po jubilerskiej obróbce jest sprzedawany w postaci ozdób: pierścionków, naszyjników czy bransolet. Kamień ten jest zalecany osobom cierpiącym na zaburzenia snu spowodowane nerwicami, przepracowaniem i stresem. Osadzony w srebrze lub złocie pełni, oprócz ozdoby kobiecej urody, funkcje lecznicze. Akwamaryn jest przydatny zwłaszcza w leczeniu chorób dróg oddechowych, np. astmy, bronchitu i schorzeń płuc. Korzystnie działa na przeziębienia, katar, kaszel, zapalenia gardła i krtani.

Dowiedziono także, że skutecznie pomaga zwalczać alergiczne choroby skóry. W tego typu dolegliwościach zaleca się okłady z ciepłej wody akwamarynowej (kamień zanurzony w wodzie powinien mieć ciemnoniebieski kolor).

Minerał ten można wkładać pod poduszkę, co ukoi nerwy, wyleczy z bezsenności i innych zaburzeń snu, a także zapobiegnie schorzeniom węzłów limfatycznych, grasicy i tarczycy. Częste noszenie naszyjnika z akwamarynem pomaga likwidować skurcze na tle nerwowym, tiki, drżenie kończyn i inne objawy, na przykład związane ze starzeniem się organizmu. Ponieważ oczyszcza organizm na poziomie psychologicznym, wzmacnia także najważniejsze organy wewnętrzne, np. nerki, wątrobę i serce.

Minerał ten jest wykorzystywany do wyciszania psychiki, wyzwalania spokoju i neutralizowania negatywnych uczuć. Powoduje wzrost aktywności i stymuluje rozwój duchowy człowieka, dlatego jest uznawany za przyjaciela artystów.

Akwamaryn ma zdolność wypędzania lęku i chaosu, przywraca porządek i równowagę w życiu emocjonalnym. Jest zalecany wszystkim, którzy pragną wyrazić siebie i szukają drogi ekspresji. Wzmaga poczucie pewności siebie i łagodzi defekty wymowy.

Przepis na płyn akwamarynowy

Płyn akwamarynowy jest zalecany w leczeniu gardła.

Składniki: 
ciemnoniebieski, nieoszli-fowany akwamaryn, woda (nie mineralna), sok cytrynowy do smaku, napar z rumianku.

Przygotowanie: 
do czystej wody wkładamy kamień. Powinien on tam pozostać przynajmniej godzinę. Następnie dodajemy napar z rumianku i sok cytrynowy. Płyn podgrzewamy, ale nie gotujemy.

Stosowanie: 
płynem przepłukujemy gardło 3 razy dziennie.Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 12
Gości: 1
Roboty: robot Bot, robot Bot, crawl Bot, robot Bot, robot Bot, robot Bot, robot Bot, robot Bot, robot Bot, robot Bot, robot Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)