Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Aleksandryt | klejnot meandrujący

Skład chemiczny: A12BeO4; Twardość: 8,5 w skali Mohsa; Znak zodiaku: Waga

Aleksandryt jest przezroczystą odmianą chryzoberylu. Wyróżnia się wyjątkową wśród minerałów właściwością zmieniania barwy. W świetle dziennym ma kolor zielonkawy, natomiast w sztucznym - fioletowo-czerwony. Zmienność ta wskazuje, że aleksandryt odznacza się zróżnicowanym działaniem leczniczym, w zależności od miejsca i pory dnia. Dobrej jakości naturalne aleksandryty należą do rzadkości, dlatego są zaliczane do tej samej klasy drogich kamieni, co rubiny, szafiry lub szmaragdy. Trudno je nabyć i zazwyczaj mają postać małych kamyków, wielkości paznokcia u małego palca.
 
Alexandrite 

Aleksandryt jest zaliczany do najcenniejszych kamieni szlachetnych.

Najcenniejsze wydobywa się na Uralu, gdzie odkryto je w latach 30. XIX wieku i nazwano od imienia cara Aleksandra II. Ponadto występują na Cejlonie i Madagaskarze, w Birmie, Brazylii, Tasmanii i USA. Aleksandryt, zwany klejnotem meandrującym, szczególnie intensywnie oddziałuje na system nerwowy. Noszącym go osobom przynosi radość i pomaga osiągnąć wewnętrzną harmonię.

Kamienie umieszczone w pobliżu monitora neutralizują jego szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne.

Aleksandryt i jego wpływ na zdrowie

Minerał ten jest dobrym środkiem w walce ze skutkami stresu, przepracowaniem, chronicznym zmęczeniem i apatią. Pomaga uporać się z urazami psychicznymi, ciężkimi przeżyciami i nieszczęściami. Działa delikatnie i długotrwale, dlatego poleca się go, gdy konieczna jest odbudowa wewnętrznego "ja" po rozmaitych życiowych zawirowaniach lub emocjonalnym wyczerpaniu. Kamień ten pomaga zsynchronizować duchowe i cielesne potrzeby człowieka, odpędza męczące rozdarcie wewnętrzne i umożliwia podejmowanie trafnych decyzji.

Aleksandryt wycisza negatywne emocje i myśli pełne niepokoju, rozbudza wrażliwość i nadzieję. Noszącym go osobom przynosi pogodę ducha, dobre samopoczucie i wewnętrzny spokój. Stare źródła podają, że minerał ten pomagał odkryć umiejętność przewidywania zdarzeń i umacniał poczucie własnej wartości w osobach go stosujących.

Aleksandryt poprzez oddziaływanie na układ nerwowy wywiera znaczący wpływ na współpracę między narządami wewnętrznymi człowieka. Noszenie tego kamienia blisko ciała może poprawić pracę żołądka, dwunastnicy, śledziony i trzustki. Leczy wrzody żołądka i dwunastnicy, nadkwasotę, leukemię, chroniczne nieżyty i inne dolegliwości przewodu pokarmowego. Ponadto uważa się, że pomaga w schorzeniach górnych dróg oddechowych, np. w kaszlu, bronchicie, astmie, zapaleniach gardła i krtani. Minerał ten można nosić w bezpośredniej bliskości skóry lub układać w domu dla poprawienia w nim atmosfery.

Przed użyciem minerałów w celach medycznych trzeba je oczyścić, w przeciwnym razie nie wykażą właściwości leczniczych.

Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 6
Gości: 1
Roboty: robot Bot, crawl Bot, robot Bot, robot Bot, Google Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)