Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Zioła na boreliozę

Obok antybiotyków istnieje alternatywna metoda leczenia boreliozy, przy pomocy ziół. Choroby odkleszczowe stają się coraz większym problemem epidemiologicznym i zdrowotnym. W ostatnich latach zauważalny staje się fakt zwiększania przypadków boreliozy i kleszczowego zapalenia mózgu. Wykryto wiele odmian wirusów, gatunków grzybów, krętków i innych bakterii.

Kleszcz Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

Jakie badania na wykrycie boreliozy?

Podstawowym badaniem jest badanie krwi, które wykrywa przeciwciała bakterii wywołującej boreliozę, najczęściej jednak wykonuje się test ELISA, który wykrywa specyficzne przeciwciała.


Borelioza jak leczyć ziołami?


Jakie są zioła na boreliozę

Czystek
Zioła z czystka wzmacniają układ immunologiczny. Dzięki polifenolom czystek doskonale rozprawia się z wirusami, bakteriami i grzybami. Pomaga zapobiegać chorobie niedokrwiennej serca, rozpuszcza zatory i zakrzepy. Czystek działa również na krętka wywołującego boreliozę. Zaleca się regularne picie herbatek z czystka.

Szczeć pospolita 
Kolejną rośliną w leczeniu boreliozy jest szczeć pospolita, której surowcem są korzeń i liście. Kwasy fenolowe szczeci pospolitej wykazują działanie bakteriostatyczne, ochronne na wątrobę, przeciwzapalne i immunostymulujące. Działają przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwreumatycznie i antybiotycznie.

Rdest japoński na boreliozę
Rdest japoński stymuluje układ immunologiczny i posiada działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne na krętki boreliozy. Rdest ułatwia również krążenie krwi dlatego jest szczególną rośliną leczniczą w boreliozie

Odwar szczeciowy na bareliozę

Składniki: 1 łyżeczka korzeni lub rozdrobnionych liści szczeci;
Przygotowanie: zioła zalać 1 szklanką wody i gotować 3 minuty, przecedzić.
Stosowanie: Pić 3 razy dziennie po 1 szklance i dodatkowo przemywać odwarem całe ciało.

Polecane artykuły:

Borelioza z Lyme
VILCACORA - lek z przyszłościąSUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 5
Gości: 1
Roboty: robot Bot, crawl Bot, robot Bot, Google Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)