Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Tsa lung - praktyka oddechów z Tybetu, 5 ćwiczeń

Tsa lung - cudowna codzienna praktyka oddechów z Tybetu, jest silną metodą pozwalającą utrzymać umysł i jego uwagę na oddechu, prowadząc go przez różne miejsca naszego ciała tak, że praktykujący może otworzyć i rozwinąć jakości które są korzystne i wpierające dla jego życia i praktyki.

Kobieta, siad po turecku, joga 

Praktyka Tsa Lung zapoznaje ćwiczącego z jego subtelnymi kanałami i z pięcioma rodzajami oddechu, związanymi z pięcioma żywiołami. Oddech życiowy prowadzi umysł do poszczególnych miejsc (czakr), poprzez proste ruchy ciała otwierając je i dostrajając do doświadczeń, które wspierają praktykę medytacji. Celem tej praktyki jest osiągnięcie stanu zrównoważenia w naszym ciele, w naszych emocjach jak i umyśle.

Tsa lung działa na wielu różnych poziomach. Pomaga na poziomie fizycznym, oraz otwiera blokady energii w punktach w ciele fizycznym zwanych czakrami. Pracuje również z blokami emocjonalnymi na poziomie konceptualnym.


5 ćwiczeń Tsa-Lung

Ćwiczenia Tsa lung cz.1Ćwiczenia Tsa lung cz.2 

Osoby, które praktykują Tsa Lung łatwiej odnajdą wyciszony i zrównoważony umysł, który staje się jaśniejszy i bardziej stabilny. Uczucia stają się również bardziej zrównoważone i stabilne. Ale korzyści nie kończą się tylko na umyśle i naszym subtelnym ciele.

Obecnie w Stanach Zjednoczonych prowadzone są badania naukowe dotyczące wpływu jogi Tsa Lung, Trul Khor w procesach leczenia chorych na nowotwory. National Cancer Institute przyznał dla Centrum Nowotworów M. D. Anderson w Houston (MD Anderson Cancer Center) stypendium w wysokości 2,4 miliona dolarów na te badania. Jednym z doradców programu jest Tenzin Wangyal Rinpocze, a prowadzi je Alejandro Chaoul.

Ćwiczeń tych można się nauczyć w jedną godzinę, ale dojście do ich głębi może zając kilka lat.


Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 12
Gości: 3
Roboty: crawl Bot, Google Bot, crawl Bot, Google Bot, robot Bot, robot Bot, robot Bot, robot Bot, Google Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)