Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Leczniczy masaż prostaty

Problemy z prostatą należą do tematów wstydliwych, a jaki procent mężczyzn samodzielnie decyduje się na profilaktyczne badanie prostaty? Ogromna ich większość unika wizyty u lekarza nawet wtedy, gdy powiększenie prostaty daje o sobie wyraźnie znać, to znaczy, gdy w skutek zmian chorobowych gruczoł krokowy się powiększa, uciska na cewkę moczową i utrudnia wykonanie czynności tak podstawowej jak oddawanie moczu.
 
Prostata

Prostata, czyli gruczoł krokowy ma wielkość kasztana i ściśle otacza cewkę moczową tuż poniżej pęcherza. Prostata jest męskim gruczołem, a krocze to miękki punkt znajdujący się pomiędzy odbytem a moszną. Punkt G kobiety zbudowany jest z takiej samej tkanki jak męska prostata i charakteryzuje się wysoką wrażliwością na bodźce.

W oparciu o badania kliniczne do wspomagania leczenia schorzeń gruczołu krokowego opracowano przyrząd do masażu prostaty.

Nawet z małym doświadczeniem praktycznym, urządzenie  pozwala prawie każdemu na samodzielny, delikatny, ale skuteczny masaż gruczołu prostaty, bez użycia rąk, bezpośrednio poprzez skurcz mięśni odbytu likwiduje zator, obrzęk i zapalenie.

Częstotliwość korzystania z urządzenia do masażu zależy od indywidualnego przypadku. Podczas fazy wstępnej, kiedy jest nasilony stan zapalny zaczynamy od 20-30 minutowych sesji 3 razy w tygodniu (niektórzy mężczyźni zaobserwowali najlepsze efekty przy stosowaniu godzinnych sesji). Sposób i reguły korzystania są proste, zatem mężczyzna może łatwo i bezpiecznie dostosować program leczenia do swoich potrzeb.
 

Ważną rolę w utrzymaniu prostaty we właściwej kondycji mają regularne wytryski nasienia. Wytrysk nasienia zapobiega  zaleganiu wydzieliny, która może powodować stany zapalne. Do wytrysku w zależności od wieku powinno dochodzić średnio nie rzadziej niż co 2-3 dni. I nie ma tu znaczenia czy będzie to wynikiem stosunku seksualnego czy masturbacji. Masturbację należy traktować w sposób naturalny w każdym wieku.


Foto: https://flic.kr/p/9M477F
 
Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury
  • 2 619

SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 5
Gości: 1
Roboty: robot Bot, crawl Bot, robot Bot, Google Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)