Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Bańka Haci - Medycyna niewidzialnych meridianów

Bańki haci, 6 baniek 

Bańka Haci - Medycyna niewidzialnych meridianów, (bańka próżniowa z igłą o działaniu akupresurowym i magnetycznym). Historia chińskiej akupunktury i refleksoterapii zgromadziła bogate doświadczenie kliniczne w leczeniu chorób, zarówno tych najczęstszych, jak przeziębienie i ból głowy, jak i ciężkich, obarczonych groźnymi powikłaniami, takich jak udar mózgowy i porażenie połowicze. Doświadczenie to sprawia, że leczenie poprzez stymulację odpowiednich punktów ciała ludzkiego cieszy się uznaniem na całym świecie.

Igła Pięciu Żywiołów - HACI

Bańka Haci - igła Pięciu Żywiołów stanowi rozwinięcie teorii tradycyjnej chińskiej medycyny, zaś jej nazwa została zaczerpnięta z klasycznego traktatu Żółtego Cesarza o chorobach wewnętrznych: pięć wyróżnianych przez kulturę chińską żywiołów kształtuje zdrowie człowieka, zaś akupunktura ma wpływ na ich wzajemną równowagę, przez co reguluje harmonię pierwiastków yin i yang, a także oczyszcza meridiany.

Tak powstała nazwa Igły Pięciu Żywiołów. Biegun północny igły (N) oznaczono kolorem niebieskim, a południowy (S) ? czerwonym. Silnie namagnesowana igła wykonana jest z trwałego stopu metali ziem rzadkich a wytwarzane pole magnetyczne wynosi co najmniej 2500 Gs. Linie wytwarzanego pola magnetycznego wnikają na głębokość 12 cm w głąb ciała, czyli na głębokość działania tradycyjnej akupunktury.W bańkach magnetycznych wykorzystano również zjawisko próżni.
W zabiegu z zastosowaniem Bańki Haci, bańka przyczepia się do ciała poprzez ściśnięcie pompki próżniowej i przystawieniu igły do wybranego miejsca na ciele bez nakłuwania skóry. Igła wykorzystuje zasady działania tradycyjnej akupunktury, gdzie stymuluje się różne punkty używając kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu igieł do przeprowadzenia jednego zabiegu. Nie powoduje urazu, gdyż nie przekłuwa skóry, jest wolna od wszelkich efektów toksycznych i działań niepożądanych.

Stymulacja poprzez oddziaływanie dwubiegunowe, przenikliwe za pomocą igieł N i S naczyń tętniczych w okolicy nadgarstka i stawu skokowego prowadzi do otwarcia meridianów i poprawy krążenia. Punkty energetyczne stymulujemy w ten sposób przez piętnaście minut raz lub dwa dziennie. W czasie tego kwadransa serce przetransportuje namagnesowaną krew do wszystkich narządów całego ciała.

Ponieważ krew człowieka cechuje bardzo wysoka lepkość, to przyśpieszenie krążenia następujące w wyniku akupunktury może być dla serca nadmiernym obciążeniem. Aby przeciwdziałać takiej sytuacji pacjent podczas leczenia powinien wypijać znaczne ilości wody, najlepiej namagnetyzowanej, która łatwiej przenika przez ściany naczyń i tym samym obniża lepkość krwi, ułatwiając jej krążenie.
Zadaniem czerwonych ciałek krwi jest transport substancji odżywczych i tlenu. Kiedy poprawie ulega tempo krążenia krwi przez organizm niezwykle istotne jest dostarczenie odpowiedniej ilości tlenu.

Natlenienie mięśnia serca metodą HACI

Technika poprawy natlenienia mięśnia serca jest połączeniem najważniejszych elementów tradycyjnych i nowoczesnych metod leczenia i ochrony zdrowia (akupunktura, picie magnetyzowanej wody oraz Qigong - ćwiczenia oddechowe). Wytrwałe stosowanie metody może wyleczyć z chorób i wydłużyć życie.

Zabieg Haci

Wskazania:
  • choroby układów krążenia i wydzielania wewnętrznego: choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie, hiperlipidemia, cukrzyca i inne;
  • zapalenie stawów w obrębie kończyn, uporczywe uczucie zimna rąk i stóp. Następstwa po udarze mózgowym.

Wybrane zastosowania z potwierdzonymi pozytywnymi efektami działania to bóle głowy, bóle spowodowane zapaleniem nerwu trójdzielnego, bóle zębów, bóle brzucha i żołądka, bóle kręgów szyjnych, sztywność karku, zapalenie okołostawowe barku, bóle lędźwiowe, urazy mięśni okolic krzyża, przepuklina dysków lędźwiowych, rwa kulszowa, reumatoidalne zapalenie stawów, bóle kłębowe kciuka, bóle pięt, opuchlizna po iniekcji, tężyczka, bolesne miesiączkowanie.

Leczenie schorzeń metodą HACI

Choroba wieńcowa, nadciśnienie, hiperlipidemia, neurastenia (nerwica), bezsenność (roztargnienie), zmęczenie, dysfunkcja nerwu podeszwowego, przeziębienie i kaszel, stany zapalne gardła, zapalenie oskrzeli i płuc, niestrawność, wymioty, dolegliwości gastryczne (wrzody żołądka), opadnięcie żołądka, biegunka, zaparcia, kamienie żółciowe, zapalenie pęcherzyka żółciowego, odmiedniczkowe zapalenie nerek, przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego, ostry i przewlekły nieżyt śluzowy nosa, szum i brzęczenie w uszach, niedosłuch, krótkowzroczność.

Leczenie chorób przewlekłych metodą HACI

Powikłania poudarowe, paraliż twarzy, choroba Parkinsona, cukrzyca.Inne zastosowania: Pomoc w rzucanie palenia, choroba lokomocyjna i morska, angina, katar sienny, nadmierna senność, udar słoneczny, zapalenie pochewki ścięgna, wpływ na długowieczność i ogólny stan zdrowia.Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 6
Gości: 0
Roboty: robot Bot, robot Bot, Google Bot, robot Bot, robot Bot, crawl Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)