Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Terapia i techniki programowania neurolingwistycznego

Programowanie neurolingwistyczne, czyli NLP opiera się na wielu naukowych założeniach, dotyczących ogólnych wzorców myślenia i zachowania człowieka oraz tego, w jaki sposób myślenie i zachowanie wpływają na nas oraz na otaczający świat, a zwłaszcza innych ludzi. Niestety, nie sposób wymienić wszystkich, ale podstawowe, godne podkreślenia założenia można streścić w kilku zdaniach. Najważniejsze z nich stwierdza, że umysł i ciało są częściami tego samego systemu, człowiek zaś zawsze wyraża się poprzez komunikację.

Przytulenie, dziecko, kobieta

Bardziej oryginalne założenia programowania neurolingwistycznego podkreślają, że u podłoża każdego zachowania i każdej formy porozumiewania się leży pozytywna intencja, a każde działanie było kiedyś właściwe w odpowiednim kontekście. Człowiek ma też wszelkie możliwości, żeby dokonać zmiany w swoim życiu, a jeśli jedna osoba potrafi coś zrobić, to inni też potrafią to osiągnąć.

W NLP często podkreśla się, że łatwo wprowadzić zmiany, jeśli tylko poznamy mechanizm prawidłowego działania, a znaczenie tego, co robimy, określa reakcja, którą uzyskujemy w odpowiedzi, a nie nasze subiektywne odczucia. Są to tylko niektóre podstawowe założenia terapii. Okazuje się, że programowanie neurolingwistyczne może mieć praktycznie nieograniczone zastosowanie lecznicze.

Terapia z wykorzystaniem technik programowania neurolingwistycznego

Dzięki technikom NLP można niemal dowolnie zmieniać i wzbogacać zachowanie albo też eliminować pewne niechciane elementy zachowania. Terapia ta pozwala więc w sposób jak najbardziej naturalny i prosty nie tylko usuwać przyczyny rozmaitych schorzeń, ale także w przypadku ludzi zdrowych poprawiać jakość życia, jednocześnie zapewniając trwałe efekty zmian.

Terapia z wykorzystaniem technik programowania neurolingwistycznego leczy mnóstwo schorzeń, zwłaszcza o podłożu psychosomatycznym i nerwicowym. W ramach tej metody prowadzi się zajęcia zarówno indywidualne, jak i w parach, w rodzinach i większych grupach.

Dzięki programowaniu neurolingwistycznemu udaje się wyleczyć wiele chorób i dolegliwości w ciągu godziny (np. fobie), natomiast kilka spotkań wystarczy, by uwolnić pacjenta od każdego rodzaju nałogu - palenia, picia czy obżarstwa!

Dzięki temu, że Programowanie neurolingwistyczne NLP dotyczy ogólnych sposobów funkcjonowania mózgu i sposobów porozumiewania się ze światem, zastosowanie tych technik wykracza daleko poza leczenie schorzeń. Programowanie neurolingwistyczne coraz częściej stosuje się nie tylko w terapii, ale także jako technikę wspomagania samorozwoju albo skuteczne narzędzie oświatowe. Jest coraz popularniejsze wśród artystów, aktorów, handlowców lub adwokatów i zalicza sięje do tzw. technik motywacyjnych, mających szerokie zastosowanie w życiu zawodowym.

Warto pamiętać o niezwykłych zaletach tej metody, która w wielu przypadkach leczy schorzenia nie dające się usunąć z pomocą innych terapii oraz pomaga pozbyć się uciążliwych nawyków. Osoby zdrowe mogą z niej skorzystać w celu uzyskania doskonałości w jakiejś wybranej dziedzinie.
Leczenie metodą NLP poprawia koncentrację i podnosi skuteczność naszej pracy.

TECHNIKI PROGRAMOWANIA NEUROLINGWISTYCZNEGO W CZYM POMAGAJĄ?

Techniki programowania neurolingwistycznego pomagają w:
  • zaburzeń emocjonalnych i trudności w nauce w przypadku dzieci i młodzieży, kłopotów z czytaniem, dysleksji, dysortografii;
  • trudności z koncentracją, osłabienia pamięci, zaburzeń pracy zmysłów;
  • bezsenności, nadpobudliwości;
  • wszelkiego rodzaju zaburzeń nerwicowych;
  • schorzeń psychosomatycznych;
  • chorób chronicznych i ciężkich, także nowotworów;
  • otyłości, zaburzeń łaknienia i przyswajania pokarmów, szczególnie bulimii i anoreksji.

Zobacz pełny opis terapii NLPEncyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 10
Gości: 1
Roboty: crawl Bot, Google Bot, crawl Bot, Google Bot, Google Bot, Google Bot, robot Bot, robot Bot, Google Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)