Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Kymatyka

Terapia fal akustycznych

Kymatyka to terapia wykorzystująca działanie fal akustycznych o częstotliwościach odpowiadających częstotliwościom drgań zdrowych komórek. Fale akustyczne przekazane do uszkodzonych komórek lub obszarów ciała pozwalają przywrócić im równowagę energetyczną. Jest to jedna z form kuracji dźwiękiem, która opiera się na zjawisku występowania pola elektromagnetycznego kontrolującego pracę każdej komórki organizmu ludzkiego.
 
Słuchanie muzyki, dziewczyna, słuchawki 
 
Pole to rezonuje z odpowiednią częstotliwością drgań o zakresie równym zakresowi częstotliwości fal akustycznych. U zdrowego człowieka częstotliwość fal jest stabilna i stała, jakakolwiek dysfunkcja lub choroba burzy jednak harmonię organizmu, którą można przywrócić, stosując właśnie praktykę kymatyki. Terapeuci posługują się urządzeniami wytwarzającymi fale akustyczne o częstotliwości drgań zdrowych komórek, dzięki czemu chore komórki mogą przestroić się na podobną częstotliwość.

Zabieg wykonuje się, przymocowując do ciała elektrody lub stosując duże, ręczne aplikatory bądź sondy kymatyczne, służące do pracy na niewielkim obszarze ciała. Za pomocą tych urządzeń można generować fale akustyczne o 850 różnych częstotliwościach. Są one kierowane do miejsc odpowiedzialnych za zmiany chorobowo, które często mogą być objęte bólem. Terapia kymatyczna redukuje ból i stany zapalne oraz pomaga w przywracaniu zdolności ruchowej. W czasie zabiegu przekazuje się korekcyjne fale akustyczne do uszkodzonych obszarów ciała, co przywraca komórkom równowagę energetyczną.

KYMATYKĘ STOSUJE SIĘ W LECZENIU:

  • zapalenia stawów
  • reumatyzmu bólów pleców
  • ran pooperacyjnych; kontuzji sportowych
  • złamań kości
  • uszkodzeń mięśni
Specjaliści twierdzą, iż jest to metoda bezpieczna dla każdego pacjenta, bez względu na jego wiek i stan zdrowia. Leczeniu mogą się również poddać kobiety ciężarne, małe dzieci, rekonwalescenci i ludzie w podeszłym wieku.Zabieg można również wykorzystywać w celu usunięcia skurczu mięśni towarzyszącego atakowi astmy, umożliwiając wyrównanie oddechu u chorego.

Badania wykazały, iż terapia kymatyki znajduje także zastosowanie w leczeniu chorób wirusowych, gdyż fale akustyczne budują taką kondycję organizmu, że staje się on nieprzychylnym środowiskiem dla wirusów.

Terapeuci twierdzą, że w zasadzie każda choroba, uszkodzenie ciała czy dolegliwości psychofizyczne mogą być wyleczone lub przynajmniej złagodzone tą metodą, gdyż likwiduje ona napięcie i umożliwia powrót umysłu i ciała do stanu równowagi.Przez ponad 30 lat stosowania metody nie zanotowano żadnych skutków ubocznych. Nazwa terapii pochodzi od greckiego słowa kyma - ?wielka fala?. Rozwój terapii związany jest z koncepcją, zgodnie z którą każde żyjące stworzenie jest otoczone polem energetycznym o charakterystycznej częstotliwości drgań.

Pierwszy zabieg kymatyki trwa około godziny. W zależności od potrzeb przeprowadzany jest w pozycji siedzącej lub leżącej. Podstawą jest dostęp terapeuty do rozluźnionych mięśni głowy, szyi i ramion. Jeżeli jest taka potrzeba, kurację można przeprowadzić w podgrzewanym basenie w klimatyzowanym pomieszczeniu. Odnosi się to głównie do pacjentów z ograniczoną zdolnością mchową, np. chorujących na reumatoidalne zapalenie stawów, artretyzm lub osoby niepełnosprawne.

W stworzonych specjalnie warunkach nawet osoby sparaliżowane mogą odczuwać doznania towarzyszące zwykle ruchowi. Zabieg przeprowadzany w basenie trwa krócej, około 20 minut, ponieważ szybko odpręża i może wywołać senność. Sposób, w jaki będzie przeprowadzona terapia, zależy głównie od kondycji pacjenta, rodzaju schorzenia i czasu trwania choroby. 

Ważna jest również indywidualna reakcja chorego na zabieg. Na ogół jednak przyjmuje się, że leczenie to przyspiesza tempo powrotu do zdrowia średnio o 50%. Na przykład poważne infekcje wirusowe wymagają oddziaływania falami o kilku różnych częstotliwościach przez 45-60 minut. Przy reumatoidalnym zapaleniu stawów chory odczuwa ulgę już po 30 minutach zabiegu.

We wszystkich przypadkach praktyka kymatyczna jest bezbolesna, wrażenia podczas przepływu fał są przyjemne, relaksujące i lekko pobudzające. Na początku przeprowadza się dwa zabiegi tygodniowo, później jeden, aż do momentu uzyskania poprawy. Pacjenci odczuwają na ogół wyraźną poprawę po trzecim zabiegu.
 
Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 5
Gości: 1
Roboty: robot Bot, crawl Bot, robot Bot, Google Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)