Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Mikrokineza - leczenie blokad energetycznych

Mikrokineza to metoda terapeutyczna opracowana w latach 80. ubiegłego wieku przez dwóch francuskich specjalistów z zakresu terapii manualnych - Daniela Grosjeana (ur. w 1938 r w Paryżu) oraz Patrice'a Beniniego (ur. w 1948 r w Montigny-Les-Metz). Za podstawy do opracowania tej techniki posłużyły takie metody leczenia naturalnego, jak różne formy masażu czy kinezyterapia, jednak efektem końcowym jest terapia całkowicie oryginalna.

Mikrokineza ma nieco węższe zastosowanie niż wiele innych metod terapii dotykowej, ale też działa bardziej precyzyjnie. Metody tej używa się do likwidowania najróżniejszych blokad energetycznych występujących zarówno w tkance miękkiej, mięśniach czy układzie kostnym, jak też w obrębie układu nerwowego. Ich podłoże może być bardzo różne, jednak mają one jedną cechę wspólną - potrafią bardzo silnie negatywnie wpływać na pracę całego organizmu, zwłaszcza gdy są zlokalizowane w kluczowych dla stanu zdrowia miejscach, na przykład w pobliżu istotnych narządów wewnętrznych lub kręgosłupa.

W razie jakiegokolwiek zaburzenia równowagi zdrowotnej, powstałej na skutek kontuzji, infekcji czy chociażby stresu, organizm w naturalny sposób reaguje na taką zmianę i podejmuje działania obronne, jednocześnie służące przywróceniu tej równowagi w ustroju - wytwarza antyciała lub uruchamia procesy zmierzające do zabliźniania się ran.

sp.tyson.crash.rf03.jpg
 
Zazwyczaj w sytuacjach kryzysowych radzi sobie dobrze, jednak niekiedy mechanizmy samoleczenia nie działają właściwie, na przykład nie dochodzi do usunięcia wszystkich skutków choroby. Wówczas w różnych rejonach ciała mogą powstać drobne uszkodzenia lub wystąpić, choćby minimalne, nieprawidłowości w funkcjonowaniu organów czy tkanek.
 
Takie negatywne zmiany są niekiedy "ignorowane" przez organizm, który jak gdyby przechodzi nad nimi do porządku dziennego. Właśnie tego rodzaju zakłócenia w działaniu ustroju są przedmiotem terapii mikrokinetycznej.
 
Mechanizm mikrokinezy jest podobny do tego, na którym opiera się wszelkie leczenie homeopatyczne. Wywołuje ona na obszarze zaburzenia działanie podobne do tego, które wcześniej spowodowało skutki niekorzystne dla zdrowia. Jednak powtarzając "atak" czynników prowadzących do blokady energii przeprowadza się go ze znacznie mniejszą intensywnością, tak by nie pociągnął on za sobą gorszych następstw, lecz tylko pobudził organizm do właściwej pracy. Przy odpowiednio przeprowadzonym zabiegu powinno dojść do uruchomienia naturalnych mechanizmów samoleczenia, które wcześniej z jakiegoś powodu nie zaczęły funkcjonować.
 
massage
 
Okazuje się, że takie przywrócenie zdolności samouzdrawiania tam, gdzie organizm "zapomniał" dokończyć dzieła leczenia, może bardzo szybko doprowadzić do poprawy stanu tkanki, normalizacji pracy narządu czy zlikwidowania napięć. Co ważne, taka stymulacja naturalnych sił okazuje się skuteczna nawet po upływie kilkudziesięciu lat od przebycia choroby, która spowodowała trwałe zaburzenie! Terapię powinny prowadzić osoby doświadczone, o szczególnych zdolnościach manualnych.

Mikrokineza likwiduje blokady energetyczne w układzie kostnym i mięśniach, doskonale sprawdza się w leczeniu kontuzji.

Pierwszym etapem terapii mikrokinetycznej jest specyficzne badanie skóry w rejonie kręgosłupa, nazywane mikropalpacją, czyli "mikrodotykaniem" (od łacińskiego czasownika palpare - "dotykać"). To bardzo delikatne badanie ma na celu wykrycie po obu stronach kręgosłupa ewentualnych zaburzeń naturalnej równowagi, objawiających się jako blokady energetyczne, zesztywnienia, skurcze w obrębie tkanki miękkiej i mięśni. 

Terapia ta, jeśli ma prowadzić do całkowitego pozbycia się różnych utrwalonych zaburzeń, powinna obejmować wiele aspektów naszego funkcjonowania. Zwykle rozpoczyna się ona od wykrywania i usuwania dolegliwości najbardziej podstawowych, które najłatwiej jest odnaleźć oraz wyeliminować. Takie dolegliwości często wywołują powstawanie kolejnych zaburzeń. Dlatego terapeuta najpierw zajmuje się kręgosłupem, którego schorzenia często są praprzyczyną wielu innych nieprawidłowości w pracy organizmu.

Ponadto mikrokineza nadaje się do usuwania wszelkich zaburzeń w obrębie tkanki i mięśni, przywracania właściwej pracy narządów wewnętrznych, likwidacji zakłóceń wielu układów wewnętrznych organizmu (m.in. układu pokarmowego) czy schorzeń systemu nerwowego. Skutecznie leczy wszelkie choroby psychosomatyczne, a także niektóre psychiczne, wpływając na pacjenta na poziomie emocjonalnym. 

Terapią mikrokinetyczną można dokonać bardzo wiele. W gruncie rzeczy jest to metoda leczenia niezwykle prosta, choć wymaga wielkiego wyczucia stosującej ją osoby, która musi nauczyć się, jak odnajdywać miejsca zaburzeń naturalnej równowagi i jak z pomocą subtelnej interwencji pobudzić organizm, nie podrażniając go.

Niezwykle istotne w terapii mikrokinetycznej jest odpowiednie przygotowanie techniczne osoby prowadzącej leczenie, wymagające długotrwałego treningu zdolności manualnych. Jak twierdzą twórcy tej techniki, mogli ją oni opracować między innymi dzięki temu, że ich ręce w wyniku wieloletniej praktyki manualnej stały się tak wrażliwe, iż potrafią wyczuwać najdrobniejsze nawet zakłócenia energetyczne w dowolnym rejonie organizmu i dzięki odpowiedniemu postępowaniu są zdolni przywrócić właściwy poziom energii życiowej we wszystkich tkankach. 

Dlatego właśnie mikrokineza bywa nazywana terapią czułych rąk. Nie każdy może więc zostać specjalistą biegłym w stosowaniu tej metody; konieczne są zarówno wrodzone zdolności, jak i wielkie doświadczenie, cierpliwie nabywane w praktyce. Pamiętajmy, że poddając się mikrokinezie, musimy najpierw sprawdzić, czy wykonująca ją osoba ma wszystkie niezbędne świadectwa; niewłaściwie wykonany zabieg może bowiem wzmóc dolegliwości zamiast pomóc pacjentowi.

Niestety, w źródłach polskojęzycznych na temat tej metody jest niewiele informacji. Znacznie więcej danych (również bardzo szczegółowe wyniki licznych badań naukowych) można znaleźć w książce napisanej przez twórców terapii mikrokinetycznej oraz na poświęconych temu sposobowi leczenia stronach internetowych. Mikrokineza jest zalecana osobom cierpiącym na reumatyzm i schorzenia kręgosłupa. Leczy nawet dolegliwości zadawnione.

MIKROKINEZA JEST SKUTECZNA W LECZENIU:

  •  kontuzji i urazów (również, zadawnionych), złamań, zabliźnionych ran, niektórych dolegliwości skórnych;
  •  bólów i napięć w obrębie całego organizmu, między innymi sztywności kręgosłupa, karku, kończyn;
  •  różnych stanów zapalnych, dolegliwości reumatycznych i artretycznych;
  •  infekcji, zatruć substancjami toksycznymi oraz zatruć powstających w wyniku zakłóceń równowagi biochemicznej;
  •  zakłóceń ogólnej pracy organizmu, na przykład po długotrwałym oddziaływaniu szkodliwych czynników, takich jak  zanieczyszczenia powietrza, trucizny, pole elektromagnetyczne;
  •  zaburzeń w stanach pooperacyjnych i pochorobowvch, w rehabilitacji;
  •  zaburzeń psychosomatycznych, nerwic, nadpobudliwości, zaburzeń pamięci i snu;
  •  zaburzeń łaknienia, nałogów, chronicznego osłabienia, symptomów stresu i przemęczenia.
Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 6
Gości: 0
Roboty: robot Bot, crawl Bot, robot Bot, robot Bot, robot Bot, robot Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)