Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Imbir japoński - mioga, roślina lecznicza

Imbir japoński - mioga (Zingiber mioga), roślina lecznicza mocno związana z tradycją Japonii. Właśnie w Japonii znajdują się jej największe uprawy i jest ona tam składnikiem wielu popularnych potraw. Plantacje zakładane są na żyznych glebach, bogatych w składniki organiczne i dobrze nawodnionych. Gdy podłoże nie spełnia warunków uprawy, roślina gnije i karleje.

Mioga, imbir japoński potrzebuje cienia i jest zupełnie nieodporna na duży mróz. Ogromna wrażliwość tej rośliny na niesprzyjające warunki sprawia, że zakładanie jej uprawy stwarza znaczne ryzyko handlowe.

Imbir japoński, główki, zbliżenie

Imbir japoński - stosowany wewnętrznie

Wyciąg z korzenia imbiru japońskiego - mioga wpływa korzystnie na trawienie, poprawia apetyt, pobudza wydzielanie soków żołądkowych, zapobiega wzdęciom, wzmacnia żołądek i wątrobę, poprawia przemianę materii, działa wiatropędnie, wykrztuśnie, napotnie, przeciwwymiotnie, rozkurczowo, odtruwa organizm, leczy niestrawność, nudności, biegunkę, chorobę lokomocyjną, pomaga w leczeniu kataru, przeziębienia, zapalenia płuc, kaszlu, anginy, nieżytów oskrzeli, astmy, wzmacnia organizm, regeneruje go po ciężkich schorzeniach.

Imbir japoński - mioga stosowany zewnętrznie

Okłady z wyciągiem z kłącza imbiru japońskiego- mioga rozgrzewają ciało, szczególnie zmarznięte stopy i dłonie, leczą choroby płuc i oskrzeli, kaszel, infekcje górnych dróg oddechowych (jednego wieczoru okład przykładamy na przód klatki piersiowej, drugiego na plecy), okład na nerki powinno się stosować w kamicy nerkowej i innych chorób nerek, okład na podbrzusze pomaga w chorobach kobiecych, skąpych miesiączkach, upławach, infekcji oraz grzybicy pochwy, okłady z imbirem pomagają także w hemoroidach.

Foto: https://flic.kr/p/5oBy5G


Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 6
Gości: 0
Roboty: robot Bot, robot Bot, Google Bot, robot Bot, robot Bot, crawl Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)