Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Gronodrzew nadmorski (Coccoloba uvifera)

Gronodrzew nadmorski rośnie w Meksyku, ale dzisiaj jego uprawy sięgają do Portoryko, Gwatemali, Wenezueli i Antyli Holenderskich. Robinia to wiecznie zielony krzew, który rodzi okrągłe lub gruszkowate owoce o średnicy 1,5 cm.

Coccoloba uvifera 
Są one ciemnoczerwone, prawie czarne, choć zdarzają się odmiany o jasnych, niemal białych owocach, zebranych w spore grona, znajdujące się w kątach wielkich sercowatych liści. Zawierają jedno duże nasiono, które może zajmować nawet 2/3 objętości owocu. Duże liście mają żywozielony kolor, są szorstkie, okrągławe i widoczne jest na nich unerwienie. Liczne białe kwiaty są małe, intensywnie pachną i pojawiają się na drzewie późną wiosną.

Surowe owoce, w zależności od odmiany, mają kwaskowaty lub słodki smak. Jest on zawsze wyraźnie piżmowy. Są soczyste i orzeźwiające. Z soku owoców gronodrzewu wyrabia się znakomite wino. Owoce służą również do wyrobu galaretek, dżemów, kisieli, soków i orzeźwiających, kwaskowatych napojów. Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

Gronodrzew nadmorski właściwości lecznicze

Sok z owoców gronodrzewu działa przeciwgorączkowo.

Gronodrzew stosowany wewnętrznie

Owoce gronodrzewu nadmorskiego wykazują działanie przeciwgorączkowe, stosowane są w przeziębieniach, katarach, anginach, kaszlu i infekcjach górnych dróg oddechowych.

Foto: https://flic.kr/p/EuRXun

SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 6
Gości: 0
Roboty: robot Bot, robot Bot, robot Bot, crawl Bot, Google Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)