Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Bobrek trójlistny na zaburzenia trawienia, niewydolności żołądka i jelit

Bobrek trójlistny na zaburzenia trawienia, niewydolności żołądka i jelit. Bobrek trójlistny (Menyanthes trifoliata)w medycynie ludowej znany jest pod nazwami: bobownik, bobek, koniczyna błotna, trzyliść, bobrowniczek, koziełek, trojan, trójliść. Bobrek trójlistny to zioło powszechnie występujące na bagnach i podmokłych łąkach, nad brzegami stawów. Jest łatwy do rozpoznania dzięki grubemu, pełzającemu kłączu o dużych trójlistkowych liściach. Od lat jest wykorzystywany w ziołolecznictwie w leczeniu zaburzeń pochodzenia gastrycznego.

Bobrek trójlistny właściwości lecznicze


Bobrek trólistny

BOBREK TRÓJLISTNY STOSOWANY WEWNĘTRZNIE

Liście bobrka trójlistnego stosuje się przede wszystkim w stanach niewydolności żołądka i jelit oraz w zaburzeniach trawienia; herbata z tego zioła polecana jest w zaburzeniach trawienia o podłożu nerwowym, takich jak: nerwica żołądka, anoreksja; picie naparu z liści bobrka trójlistnego jest wskazane w zaburzeniach czynnościowych wątroby i dróg żółciowych, gdyż zapobiega tworzeniu się kamieni żółciowych; liście bobrka uważane są również za lek przeciwgorączkowy i przeciwmigrenowy.

BOBREK TRÓJLISTNY STOSOWANY ZEWNĘTRZNIE

Bobrek trójlistny jest stosowany jako dodatek do kąpieli ziołowych wpływających kojąco na układ nerwowy.

Photo credit: Internet Archive Book Images / IWoman / No known copyright restrictionsEncyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 7
Gości: 2
Roboty: robot Bot, crawl Bot, robot Bot, robot Bot, robot Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)