Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Stres | Kuracja ziołowa

Zioła na stymulację układu nerwowego, stres
 
Stresem określamy stan organizmu, będący reakcją na trudne, konfliktowe sytuacje, np. śmierć bliskiej osoby, utratę pracy, rozwód lub zmianę miejsca zamieszkania. Ponieważ nie sposób uniknąć stresu, zasadniczą kwestią jest zmniejszanie jego negatywnego oddziaływania na zdrowie fizyczne i psychiczne.
 
Kobieta, stres, dłonie

Reakcja na tego rodzaju obciążenie jest indywidualna, u niektórych ludzi dochodzi do mobilizacji sił organizmu, u innych przeciwnie, do załamania nerwowego. Kurację ziołową zaleca się osobom, które źle radzą sobie ze stresem, tym bardziej że może on doprowadzić do wielu dolegliwości i chorób, takich jak: depresja, nerwica, zaburzenia łaknienia, nadciśnienie, choroby serca, a nawet nowotwory.
Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

Ogórecznik lekarski, (Borago officinalis)

ziele
Ogórecznik wykazuje działanie pobudzające, wzmacniające, uspokajające i regulujące pracę układów organizmu. Łagodzi stany depresyjne i nerwicowe, poprawia ogólne samopoczucie i zapobiega szkodliwym skutkom narażenia na stres. W leczeniu dolegliwości spowodowanych tym stanem organizmu zaleca się picie soku z ogórecznika. Lek ten pijemy 3 razy dziennie, każdorazowo po około 10 ml, pomiędzy posiłkami.

Rumianek pospolity, (Matricaria chamomilla)

ziele
Ta popularna roślina lecznicza skutecznie wspomaga zmagania ze stresem. Wykazuje działanie uspokajające, łagodzi lekkie dolegliwości bólowe, leczy nadpobudliwość nerwową, stany lękowe i wyczerpanie nerwowe, które mogą być wynikiem długotrwałego stresu. W leczeniu tego specyficznego stanu psychicznego często zaleca się łączenie rumianku z innymi roślinami o działaniu uspokajającym i wzmacniającym. Niezwykle skuteczny jest napar rumiankowy, który wykonujemy z 4 łyżek suszonych koszyczków tej rośliny. Zalewamy je 2 szklankami wrzątku i zaparzamy 5-10 minut. Lek pijemy 3 razy dziennie po 1/2 szklanki, między posiłkami.

Owies zwyczajny, (Avena sativa)

ziele
Owies jest doskonałym środkiem odżywczym i wzmacniającym, działa rewitalizująco i regenerująco. Korzystnie wpływa na układ nerwowy, łagodząc napięcia i likwidując dolegliwości bólowe, jest zalecany zwłaszcza w wyczerpaniu nerwowym, przepracowaniu i zmęczeniu spowodowanym stresem. Doskonałym lekiem uspokajającym jest nalewka z ziela owsa. Świeżym, posiekanym surowcem wypełniamy litrowy słoik, do którego wlewamy 100 ml spirytusu i dopełniamy go chłodną wodą. Zakręcamy i odstawiamy na 2 tygodnie, często wstrząsając. Po odcedze-niu ziela otrzymujemy nalewkę, którą pijemy 3 razy dziennie po łyżeczce, popijając wodą.

Drożdże piwne, (Saccharomyces cervisiae)

ziele
Kurację drożdżową zaleca się w celu wzmocnienia i stymulacji układu nerwowego. Powinna trwać około 10 dni. Codziennie zażywamy 2-3 dag grzybów, pamiętając, by na kilka godzin przed spożyciem odpowiednio je ożywić. W tym celu do drożdży dodajemy ciepłą wodę z miodem. Po kilku godzinach zalewamy je wrzątkiem i wypijamy.

SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 4
Gości: 0
Roboty: robot Bot, robot Bot, Google Bot, crawl Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)