Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Zioła na choroby nerek

Przewlekłe schorzenia nerek

Najczęstsze objawy towarzyszące chorobom nerek to: zmęczenie, brak apetytu, nadciśnienie, bladość, suchość i świąd skóry, nieprzyjemny zapach z ust (zapach moczu), częste puchnięcie rąk i nóg, obrzęki pod oczami, nadmierne pocenie się, oddawanie moczu w małych ilościach, bolesne parcie na mocz, częste uczucie pragnienia.
 
Ziołolecznictwo - medycopedia 
 
Przewlekłe schorzenia nerek często są uwarunkowane genetycznie, większość z nich jest wrodzona, choć zdarzają się przypadki rozwoju choroby pod wpływem przyjmowania pewnych leków, narkotyków czy substancji chemicznych. Ostre formy niewydolności nerek tworzą się nagle, a ich przyczyną najczęściej są wypadki, wycieńczenie organizmu, ciężkie infekcje, spożycie substancji toksycznych, zatrucia grzybami oraz zawał serca. Zazwyczaj choroby nerek nie opuszczają pacjentów przez całe życie, wymagają stałego leczenia metodami konwencjonalnymi oraz ziołami.
 

Wilżyna ciernista (Ononis spinosa)


Ta chroniona w Polsce roślina jest wykorzystywana w medycynie do leczenia chorób nerek i dróg moczowych. Pomaga w przypadku kamicy moczowej, skazy moczanowej i zapaleń pęcherza. Wykazuje silne działanie moczopędne i przeciwzapalne, oczyszcza organizm, wzmacnia przemianę materii.
 

Kozieradka pospolita (Trigonella feonum graecum)


Ta pochodząca z Azji roślina od dawna używana jest do leczenia schorzeń nerek i układu moczowego. Surowce lecznicze - nasiona i części naziemne - wzmagają mechanizmy obronne organizmu, wzmacniają go oraz przeciwdziałają wszelkim zapaleniom i infekcjom. Lek wzmacniający i pobudzający pracę nerek przygotowuje się w następujący sposób: miesza się nasiona kozieradki 50 g, nasiona kminku 25 g, sproszkowany korzeń łopianu 25 g, ziele cząbru 25 g, korzeń lukrecji 25 g. 4 łyżki ziół należy zalać 3 szklankami wody, gotować 5 minut, odstawić na 10 minut. Lek powinno się pić trzykrotnie - rano na czczo, przed obiadem i przed snem.

 

Orzech włoski (Juglans regia)


Liście, owoce i naowocnie orzecha włoskiego wykazują działanie bakteriobójcze, przeciwzapalne i odtruwające. Oczyszczają organizm ze szkodliwych substancji przemiany materii, poprawiają pracę nerek, dostarczają witamin i soli mineralnych, wzmacniają i regenerują organizm po długotrwałych chorobach.

 

Jarzębina (Sorbus aucuparia)


Owoce jarzębiny regenerują organizm, leczą nieżyty i stany zapalne dróg moczowych, osłabienie nerek i kamicę moczową. Działanie moczopędne i wzmacniające nerki wykazuje odwar z owoców, który przyrządza się w następujący sposób: 2 łyżki owoców należy zalać 2 szklankami zimnej wody. Gotować przez 5 minut i odstawić do ostygnięcia na 15 minut. Odwar należy pić 4 razy dziennie na czczo oraz między posiłkami, uprzednio go podgrzewając. Jest to doskonała kuracja wzmacniająca i odświeżająca organizm.

 

Pietruszka zwyczajna (Petroselium sativum)


O moczopędnym działaniu tej rośliny pisał już Hipokrates. Do leczenia wszelkich niewydolności nerek wykorzystuje się liście, korzeń i owoce pietruszki korzeniowej. Przetwory z tej rośliny wykazują działanie oczyszczające, moczopędne, antyseptyczne oraz rozkurczowe na mięśnie gładkie dróg moczowych. Do kuracji oczyszczających organizm ze złogów i toksycznych substancji używa się herbaty ze świeżych liści pietruszki, pomaga ona również w kamicy moczowej. Napary i odwary z korzenia stosowane są w stanach zapalnych i nieżytach dróg moczowych, zmniejszonym wydalaniu moczu i obrzękach.
 
Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 6
Gości: 0
Roboty: robot Bot, crawl Bot, robot Bot, robot Bot, robot Bot, robot Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)