Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Bulimia - mieszanki ziołowe

Choroba ta, zwana inaczej żarłocznością psychiczną, jest schorzeniem o podłożu psychicznym. Charakteryzują ją okresowe napady żarłoczności połączone z utratą kontroli nad ilością spożywanych pokarmów. Chorzy na bulimię czują głód nawet po jedzeniu. Zdają sobie sprawę z tego, że nie panują nad pochłanianą ilością jedzenia, dlatego pomiędzy okresami obżarstwa starają się prowadzić rygorystyczną dietę. Choroba ta prowadzi do skrajnego wycieńczenia organizmu.

Odruch
Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

Przywrotnik pospolity, (Alchemilla vulgaris)

Chorzy na bulimię w stanie mocno zaawansowanym cierpią na puchnięcie gruczołów ślinowych oraz chroniczne bóle gardła i przełyku. Wiąże się to z tym, że po zjedzeniu posiłku zmuszają się do wymiotów, czasem nawet kilka razy dziennie. Przetwory z ziela przywrotnika wywierają korzystny wpływ na błony śluzowe jamy ustnej i gardła. Odwar do płukania jamy ustnej i gardła przygotowuje się z 2 łyżek ziela zalanego 2 szklankami wrzącej wody. Całość należy gotować na małym ogniu 5 minut, potem odstawić na 15 minut i przecedzić.

Prawoślaz lekarski, (Althaea officinalis)

ziele
Zioło to jest stosowane ochronnie na gardło, krtań, jamę ustną oraz pomaga likwidować uszkodzenia mechaniczne błon śluzowych. W tym celu przygotowuje się macerat z korzenia prawoślazu, natomiast sproszkowany korzeń zalany ciepłą wodą pomaga w przypadku zaparć i schorzeń przewodu pokarmowego, które są skutkiem bulimii.

Pokrzywa zwyczajna, (Urtica dioica)

Bulimia powoduje zaburzenia w pracy nerek i częste infekcje układu moczowego. Pokrzywa działa moczopędnie, pobudza pracę nerek i intensyfikuje procesy drenujące. Pomaga w zapaleniu dróg moczowych, niedostatecznym wydalaniu moczu, kamicy moczowej i wielu innych podobnych chorobach. Jest dobrym lekiem na złą przemianę materii, usuwa szkodliwe substancje i oczyszcza organizm. Jest środkiem pomocnym na wiele schorzeń nękających chorych na bulimię - leczy biegunki, choroby wątroby, dróg żółciowych, żołądka i jelit. 

Pokrzywa działa wzmacniająco, odżywczo oraz regenerująco na wyniszczony organizm. Dobre rezultaty daje jedzenie świeżych liści lub pędów pokrzywy, które wzmacniają organizm, regenerują go po przebytej chorobie i usuwają zmęczenie. Na poprawę pracy układu moczowego wpłynie herbatka przygotowana z 25 g liści ziela i 25 g korzenia pokrzywy. Całość zalewamy 1 litrem wody, gotujemy 3 minuty, a następnie odstawiamy na 20 minut. Tak przygotowaną herbatę można pić wielokrotnie w ciągu dnia w celu przeprowadzenia niezbędnego dla chorych na bulimię drenażu organizmu.

Melisa lekarska, (Melissa officinalis)

Napar z kwiatów melisy polecany jest przede wszystkim w schorzeniach trawiennych związanych z problemami na tle nerwowym. Działa uspokajająco, przeciwdepresyjnie, odprężająco, kojąco oraz regenerująco na system nerwowy. Jest doskonałym lekiem na choroby objawiające się ogólnym pobudzeniem nerwowym, wyczerpaniem, niepokojem, depresją czy bezsennością. Wykazuje właściwości rozkurczowe, pobudza procesy trawienne oraz poprawia pracę układu pokarmowego. 

Uspokajające działanie wykazuje mieszanka ziół: 100 g liści melisy, 50 g ziela dziurawca oraz 50 g szyszek chmielowych, 4 łyżki wymieszanych ziół zalać 2 szklankami wrzącej wody i odstawić na 15 minut. Lek należy pić na dwie godziny przed snem, potem w małych dawkach przed posiłkami. 

Działanie uspokajające i nasenne ma też następująca mieszanka: po 25 g liści melisy i kwiatów rumianku, po 15 g ziela dziurawca i bożego drzewka, po 10 g szyszek chmielu i liści mięty. 1/2 łyżki wymieszanych ziół zalać 2/3 szklanki wrzącej wody i trzymać pod przykryciem 15 minut. Przecedzić i pić na dwie godziny przed snem. Osoby chore na bulimię w zaawansowanym stadium schorzenia myślą tylko o kontrolowaniu wagi ciała.

Résumé: bulimia mieszanki ziół, obżarstwo żarłoczność psychiczna,  głód napady jedzenia bulimia
Foto: https://flic.kr/p/au5aqW

SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 7
Gości: 0
Roboty: robot Bot, crawl Bot, Google Bot, robot Bot, crawl Bot, Google Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)