Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Bóle miesiączkowe - zioła rozkurczowe

Women 
Bóle miesiączkowe związane są z zastojem krwi miesiączkowej przed krwawieniem lub silnymi skurczami macicy niedługo po jego rozpoczęciu. Bóle występują zazwyczaj w dolnej części brzucha i mogą promieniować w kierunku kończyn oraz kręgosłupa. Towarzyszy im uczucie wzdętego brzucha, a także nudności, wymioty i omdlenia. Krwawienie w tym czasie bywa skąpe i może zawierać skrzepy.

Bóle miesiączkowe pomocne zioła

Sasanka zwyczajna (Anemone pulsatilla)

Zioło to uważane jest za doskonały środek uspokajający, rozkurczowy, kojący i łagodzący bóle. Stosowane jest w postaci nalewki, zażywanej do 20 kropli 3 razy dziennie lub w formie naparu, który sporządzić należy z 5 g sasanki zwyczajnej i 500 ml wrzącej wody. Dla wzmocnienia działania rozkurczowego, można dodawać do niego 15 g dziurawca.

Malina właściwa (Rubus idaeus)


Liście malin stymulują pracę macicy i wykorzystywane są w wielu dolegliwościach kobiecych. Stanowią surowiec używany do przygotowywania naparów i nalewek, które pije się w stanach bólowych.
UWAGA! Do przygotowanych nalewek i naparów należy używać wyłącznie suszonego zioła.

Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

Arcydzięgiel chiński (Angelica sinensis)


Korzeń arcydzięgiela ceniony jest jako skuteczny lek w bólach miesiączkowych, nieregularności krwawień i w ogólnym osłabieniu organizmu. Najczęściej przygotowuje się z niego odwar, używając do jego wykonania 30 g ziół i 500 ml wody. Zaleca się picie go trzy razy dziennie w równych porcjach. Arcydzięgiel chiński można łączyć z 5-10 g przewiertnia chińskiego, piwonii chińskiej, bylicy pospolitej oraz Ligusticum wallichii. Mieszanka ta działa najskuteczniej w formie odwaru.

Kalina śliwolistna (Viburnum prunifolium)


Kalina śliwolistna ma działanie rozkurczowe na mięśnie macicy, a także znana jest ze swych właściwości uśmierzających ból. Najczęściej stosowana jest nalewka, którą pije się w dawkach 20 ml nalewki rozcieńczonej w 1/3 szklanki wody. Jeśli bóle utrzymują się lub wracają, można zażywać ją 3 razy dziennie. Korzystne działanie wykazuje połączona z 20-30 kropli nalewki Piscidia euytrina.

Jasnota biała (Lamium album)


Kwiastostany jasnoty białej wykazują działanie rozkurczowe, ściągające oraz wzmacniające narządy rozrodcze. Zioło reguluje również przepływ krwi w macicy i łagodzi bóle. Najczęściej używa się je w formie nalewki lub naparu. Mieszanka z bodziszkiem plamistym i barwinkiem mniejszym wzmacnia lecznicze rezultaty kuracji.

Kaulofil rutewkowaty (Caulophyllum thalictroides)


Roślina ta jest znanym środkiem rozkurczowym, który pobudza mięśnie macicy do wzmożonej pracy, skutecznie zapobiegając zastojom krwi w jej wnętrzu. Szczególnie polecana jest w postaci nalewki lub odwaru. Zioło mieszane jest najczęściej z tarczycą bocznokwiatkową, serdecznikiem pospolitym, piwonią drzewiastą, krwawnikiem, Ligusticum wallichii i korzeniem piwonii chińskiej. Z kompozycji takiej sporządza się odwary.

SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 4
Gości: 2
Roboty: robot Bot, crawl Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)