Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Arterioskleroza - pomocne zioła

Arterioskleroza powstaje na skutek zgromadzenia tłuszczu w naczyniach krwionośnych. Jej skutkiem mogą być udary mózgu. Objawami arteriosklerozy są: wysokie ciśnienie, stwardnienie żył, zaburzenia wzroku, bóle kończyn w czasie chodzenia.

Gingko bilobaEncyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

Miłorząb dwuklapowy japoński (Ginkgo biloba)


Miłorząb dwuklapowy japoński rozluźnia naczynia krwionośne i poprawia przepływ krwi w mózgu, łagodzi także objawy chromania przestankowego. Miłorząb najczęściej stosuje się w postaci nalewki lub naparu z liści. Można go łączyć z bukwicą zwyczajną, mającą właściwości tonizujące, lub z lipą i głogiem w przypadku zaburzeń krążenia.

Barwinek większy (Vinca major)


Barwinek większy i witaminy w nim zawarte poprawiają przepływ krwi w mózgu w miażdżycy naczyń mózgowych. Polecany jest po udarze i jako środek wzmacniający tętniczki mózgowe. Zaleca się sporządzanie z tego zioła nalewek i naparów. Do nalewki można dodać jemiołę pospolitą, a do naparu lipę lub bukwicę zwyczajną.

Viscum album 

Jemioła pospolita (Viscum album)


Jemioła wzmacnia ściany naczyń włosowatych, spowalnia zbyt szybko bijące serce. Podawana jest w okresie rekonwalescencji po udarze. Należy przyjmować 3 razy dziennie po 10-20 kropel tej nalewki. Wskazane jest łączenie jej z nalewkami z barwinka większego i miłorzębu i zażywanie do 5 ml trzy razy dziennie.
UWAGA!
Nie wolno spożywać jagód jemioły, gdyż są one trujące! Preparatów z tego zioła należy unikać podczas ciąży.

SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 5
Gości: 0
Roboty: robot Bot, robot Bot, robot Bot, Google Bot, crawl Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)