Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej

Złocień maruna (Chrysanthemum parthenium)

Złocień maruna, nazywany też marunką, występuje przede wszystkim w Europie Południowej, a zdziczały spotykany jest w pozostałych rejonach Europy oraz w Azji Mniejszej i Ameryce Północnej.

Chrysanthemum parthenium 
Często uprawiany jest w ogrodach jako roślina ozdobna. Zapachem przypomina rumianek. Pierzaste, jajowate liście marunki osadzone są na ogonkach. Ta roślina lecznicza kwitnie od czerwca do sierpnia. Pojawiają się wtedy rurkowate białe kwiaty z żółtym wnętrzem, zebrane w luźne baldachy lub wiechy. Owocem złocienia jest niełupka. Medycyna wykorzystuje górne, kwitnące części pędów oraz liście złocienia. Główne składniki, które w nich występują, to olejek eteryczny, flawonoidy oraz steroidy.Encyklopedia medycyny naturalnej | U źródła natury

Złocień maruna właściwości lecznicze

Napar z kwiatów złocienia wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwrobacze, przeciwzakrzepowe i poprawia trawienie. Złocień maruna leczy choroby kobiece, jest doskonałym środkiem na migreny, pobudza miesiączkowanie; nalewka ze złocienia pomaga w ostrych bólach artretycznych i reumatycznych.

Foto: https://flic.kr/p/hX2CY

SUBSKRYBCJA

Wpisz swój adres e-mail:

Delivered by FeedBurner

Wesprzyj medycopedięReklama
Spirulin plus

Online

Wszystkich Online: 6
Gości: 0
Roboty: robot Bot, robot Bot, Google Bot, robot Bot, robot Bot, crawl Bot

Subskrybuj Encyklopedię medycyny naturalnej
Add comment

Dodaj komentarz

(przeładuj obrazek)